×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Mężczyźni chudną szybciej?

Naturalnym jest fakt, że kobietom chudnie się trudniej od mężczyzn. Mają one szczególne problemy ze spaleniem zbędnej tkanki tłuszczowej w obrębie pośladków oraz ud. Dlaczego tak się dzieje? Za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim nasza budowa ciała.

Prawidłowy stosunek obwodu talii do obwodu bioder powinien wynosić odpowiednio - u kobiet 85%, zaś u mężczyzn 95%. Takie wartości świadczą o właściwej ilości oraz rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie - mniejszym zagrożeniu schorzeniami. 

Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej u mężczyzn

Otyłość w przypadku mężczyzn objawia się przede wszystkim pokaźnym obwodem brzucha. Pomimo tego stanu rzeczy, chudnie im się łatwiej. Dzieje się tak za sprawą orgaznimu, który (w przypadku mężczyzn) pozbywa się zbędnej ilości tłuszczu, gdy tylko znajdzie ku temu okazję. Niestety ten rodzaj nadwagi (brzuszny) niesie ze sobą większe ryzyko zachorowań.

Zbędne centymetry u kobiet

Nistety, jako płeć „słabsza” w tym przypadku mamy o wiele trudniejsze zadanie do wykonania, jeśli podjęłyśmy się walki o zgrabniejszą sylwetkę. Okolicami szczególnie „opornymi” na ćwiczenia i diety są przede wszystkim uda oraz pośladki. Dzieje się tak najprawdopodobniej dlatego, że organizm kobiety naturalnie magazynuje energię, ktróra odgrywa duże znaczenie w okresie ciąży. Dlatego też spalanie tkanki w tych okolicach może być naparawdę żmudnym procesem. Nie należy się jednak poddawać. Wytrwałe dążenie do założonego sobie celu, na pewno w pewnym czasie przyniesie określone rezultaty. 

Bibliografia:

  • „Zdrowa żywność”,  Dr J. Briffa, Warszawa 2000 r.
  • „ Dieta fizjologiczna Tomasza Reznera”, T. Rezner

Podziel się: