Inhalatory, zestawy do inhalacji, nebulizatory

86 produktów info
Podsumowanie
86 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Inhalatory

Inhalacje w domu to nie tylko profilaktyka, ale również wsparcie leczenia schorzeń dróg oddechowych. Podaż soli i leków drogą wziewną pomaga szybciej uzyskać efekt terapeutyczny przy równoczesnej minimalizacji ogólnoustrojowych działań niepożądanych, które mogą pojawić się przy doustnym lub dojelitowym zastosowaniu. Wskazaniem do inhalacji zarówno dzieci, jak i osób dorosłych są np. astma i zapalenie oskrzeli. Zobacz, jaki inhalator możesz wybrać dla siebie spośród produktów dostępnych w tej kategorii.

Jakie są dostępne rodzaje inhalatorów?

W tej kategorii znajdziesz najpopularniejsze inhalatory, takie jak:

  • inhalatory pneumatyczne (zwane inaczej kompresorowymi lub tłokowymi),
  • inhalatory ultradźwiękowe,
  • inhalatory siateczkowe (membranowe),
  • komory inhalacyjne do inhalatorów ciśnieniowych,
  • mini inhalatory.

W naszym asortymencie widoczne są także dodatkowe akcesoria, między innymi maseczki, których zakup pozwoli korzystać z jednego urządzenia nie tylko większej ilości osób.

Inhalator pneumatyczny

To dobry wybór do każdego rodzaju najpopularniejszych leków i roztworów soli fizjologicznej. Tego typu urządzenie zostało wyposażone w kompresor, który połączony jest przewodem z nebulizatorem, tj. pojemnikiem na lek. Kompresor tłoczy sprężone powietrze, które wraz z płynnym farmaceutykiem znajdującym się w nebulizatorze jest zamieniane w leczniczy aerozol. Wybór odpowiedniego leku, czas i ilość inhalacji powinny zostać uzgodnione z lekarzem. W zestawie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia nebulizacji: maski, ustnik, zapasowe filtry powietrza, kompresor, nebulizator i przewód powietrzny.

Inhalator ultradźwiękowy

Zazwyczaj jest to mały i przenośny inhalator, który może być zasilany bateriami. Urządzenie wytwarza fale ultradźwiękowe, przez co na powierzchni roztworu powstaje aerozol. Jego konstrukcja umożliwia używanie go w każdej pozycji, również leżącej. Jest bardzo cichy – emituje hałas o głośności ok. 20 dB. Doskonale sprawdzi się przy wprowadzaniu do dróg oddechowych mukolityków, roztworów chlorku sodu i antybiotyków. Jednak istnieją także ograniczenia. W inhalatorze ultradźwiękowym nie powinno się stosować kortykosteroidów, ponieważ mogą ulec rozkładowi.

Inhalator membranowy

Inhalator siateczkowy wydaje się być podobnym urządzeniem do inhalatora ultradźwiękowego. Jednak różni się od niego tym, że do stworzenia aerozolu wykorzystuje nie ultradźwięki, a wibracje wprawiające membranę w ruch. Natężenie nebulizacji może być w tych urządzeniach regulowane pod kątem indywidualnych potrzeb. Niektóre modele mogą posiadać kilka trybów działania, np. mikrofalowy, w którym automatycznie zmienia się natężenie nebulizacji. Podobnie jak w inhalatorze ultradźwiękowym nie należy używać w nim niektórych substancji, np. olejków eterycznych, związków pentamidyny czy roztworów wzbogaconych kwasem hialuronowym. 

Komora inhalacyjna

Ten produkt nie jest inhalatorem. Z pomocą komory inhalacyjnej podawany jest lek z inhalatora ciśnieniowego. Jego konstrukcja ułatwia podaż odpowiedniej ilości leku do płuc zwłaszcza tym osobom, które mają problem z koordynacją wdechu podczas używania samego inhalatora.

Mini inhalatory

Nie jest to urządzenie podobne do klasycznych inhalatorów. Mini inhalator to nic innego jak silikonowy przyrząd do nosa, który możesz używać podczas wykonywania codziennych czynności. Zawiera olejki eteryczne (np. z eukaliptusa) i pomaga przynosić ulgę podczas przeziębienia.

Ile kosztuje inhalator?

Zastanawiasz się, ile będzie kosztować Cię inhalator? Cena w aptece jest zróżnicowana. W zależności od rodzaju urządzenia waha się ona od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Najdroższe będą inhalatory siateczkowe.

Inhalator czy nebulizator?

Choć nazwa inhalator i nebulizator potocznie używane są zamiennie, to nie są one tożsame. Dowiedz się więcej o tym, czym różni się inhalator od nebulizatora – wejdź na poradnik DOZ.pl.

Jaki inhalator dla dziecka?

Inhalator dla dzieci to w zasadzie to samo urządzenie, co inhalator dla dorosłych. Często wyróżnia się jednak przyjaznym i zachęcającym do nebulizacji kształtem wesołych zwierzątek, np. króliczka, słonia, rybki czy pieska. Jeśli maluch nie boi się nie tyle samego urządzenia, co tych głośnych dźwięków, które wydaje, warto wybrać model emitujący hałas o maksymalnej sile 30–40 dB. Przykładem takiego urządzenia jest inhalator siateczkowy lub ultradźwiękowy. Będzie to z pewnością bardzo cichy nebulizator dla dziecka, który można używać do podania leków również w nocy (nawet gdy dziecko leży), bez ryzyka wybudzenia innych domowników.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij