Sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu

82 produkty info
Podsumowanie
82 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu

Regularne ćwiczenia to jeden z ważniejszych elementów profilaktyki wielu chorób. Pomagają też zachować sprawność i dobre samopoczucie oraz stymulują produkcję tzw. hormonów szczęścia (endorfin). Brak dostępu do siłowni nie musi być problemem – sprzęt do ćwiczeń w domu pomaga w wypracowaniu i zachowaniu dobrej formy niezależnie od okoliczności. W ofercie DOZ.pl znajdują się przyrządy ułatwiające przeprowadzenie treningu siłowego i cardio, a także przeznaczone do rehabilitacji.

Sprzęt sportowy do treningu siłowego i funkcjonalnego

Ćwiczenia funkcjonalne (służące budowaniu sprawności, wykonywane najczęściej z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała) i siłowe (najczęściej z obciążeniem) należą do tych, które najłatwiej wykonywać w domu. Pomaga w tym sprzęt sportowy taki jak:

  • maty fitness – izolujące od podłogi, zapewniające miękkie podłoże przydatne przy ćwiczeniach wykonywanych na stojąco, na leżąco i w podporze;
  • gumy i taśmy oporowe – wytwarzające opór pozwalający zwiększyć intensywność pracy mięśni podczas wykonywania określonych ruchów;
  • hantle i obciążniki – zwiększające intensywność ćwiczeń i stymulujące mięśnie do intensywniejszej pracy;
  • piłki gimnastyczne i rehabilitacyjne – przydatne podczas łagodnych ćwiczeń wzmacniających, rozciągających i relaksacyjnych.

Tego typu proste akcesoria do treningu są dostępne w wariantach dostosowanych do predyspozycji użytkownika i jego poziomu zaawansowania. Charakteryzują się łatwością użytkowania. Nie zajmują też wiele miejsca, dzięki czemu są łatwe w przechowywaniu. Pomagają niewielkim kosztem skomponować wyposażenie ułatwiające wykonywanie treningu całego ciała w domowym zaciszu. Taki sprzęt do treningu można również wykorzystać przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Trening cardio w domu - sprzęt i akcesoria

W domu można również z powodzeniem przeprowadzić trening cardio (wydolnościowy). Ćwiczenia tego typu powinny podnosić tętno do określonego zakresu – wówczas poprawiają kondycję, dotleniają organizm, i wpływają korzystnie na pracę układu krążenia. Najczęściej używanym sprzętem sportowym do ćwiczeń cardio są znane z siłowni bieżnie, rowerki i urządzenia eliptyczne. Ponieść tętno można jednak również o wiele mniej złożonymi przyrządami do ćwiczeń: w ofercie DOZ.pl znajdują się między innymi skakanki oraz hula hop, które umożliwiają wykonywanie przyspieszających pracę serca ćwiczeń.

Trening wydolnościowy można także wykonać z obciążeniem (np. hantlami, obciążnikami, gumami lub taśmami oporowymi). Osobom preferującym aerobik i inne dynamiczne ruchy przy muzyce przydadzą się natomiast maty fitness.

Ćwiczenia domowe – rozciąganie i relaksacja

Każdy trening powinien zakończyć się rozciąganiem i relaksacją. To nie tylko przyjemne zwieńczenie ćwiczeń, ale również element pomagający uniknąć zakwasów oraz kontuzji wynikających z przetrenowania. Sprzęt przydatny podczas tego etapu to wymienione już wszechstronne maty. W ofercie DOZ.pl dostępne są również rollery i piłki do masażu ułatwiające „rozbijanie” napiętych po treningu mięśni i ich szybszą regenerację. Proponujemy także specjalistyczny sprzęt do jogi i pilatesu – w tym piłki, maty, klocki, kółka oraz taśmy.

Przyrządy do ćwiczeń w domu – co wybrać?

Szeroki wybór sprzętu fitness do wykorzystania domowego sprawia, że każdy może skomponować zestaw odpowiadający jego poziomowi zaawansowania, preferencjom i oczekiwaniom. Proponujemy akcesoria dla mężczyzn i kobiet. Wiele z nich może być używanych również przez dzieci i młodzież. Oferujemy także specjalnie skomponowane zestawy do ćwiczeń pozwalające na łatwe zastąpienie pojedynczego egzemplarza sprzętu w razie zużycia, ale także umożliwiające ćwiczenia wraz z bliskimi i członkami rodziny.

W naszym asortymencie znajdują się wyłącznie przyrządy do ćwiczeń w domu wykonane z wysokiej jakości materiałów, zaprojektowane z myślą o ergonomii i bezpieczeństwie użytkowania. Atrakcyjne kolory i formy zachęcają do treningu oraz uprzyjemniają jego przebieg.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij