NebuCare Max, nebulizator + 40 szt. roztworu soli fizjologicznej, 1 zestaw

akcesoria, wyrób medyczny

129.99 zł
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Umów e-wizytę

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

CONTEC MEDICAL

Opis

NebuCare Max to wyrób medyczny w postaci nebulizatora siateczkowego. Produkt stworzony został do wsparcia kompleksowej ochrony dróg oddechowych dziecka. Zestaw zawiera wyjątkowo cichy nebulizator siateczkowy oraz zapas aż 40 ampułek roztworu soli fizjologicznej.

Działanie

Wyrób wytwarza mikrocząsteczki o wielkości 5 mikrometrów. Oznacza to, że cząsteczki te z łatwością docierają wgłąb układu oddechowego. Trafiają bezpośrednio do miejsca, gdzie toczy się choroba. Urządzenie maksymalnie ogranicza straty leku – cała jego dawka zamieniana jest w mgiełkę. Frakcja respirabilna jest nie mniejsza niż 60%.

Charakterystyka produktu

NebuCare Max to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu. Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem oraz niezwykle cichą pracą. Dzięki swym niewielkim gabarytom można zabrać urządzenie dosłownie wszędzie – na wakacje, na działkę a nawet na zwykły spacer. Urządzenie nie wymaga podpięcia do źródła prądu – dzięki pojemnej baterii działa bezprzewodowo. Co więcej, nebulizator można naładować za pomocą gniazda USB.
Urządzenie pozwala na inhalację dziecka nawet w pozycji leżącej. Nebulizator jest zaopatrzony w czujnik poziomu płynu. Jeżeli płyn nie będzie znajdował się na czujniku, nastąpi jego automatyczne wyłączenie (urządzenie zacznie emitować przerywane, pomarańczowe światło). W takiej sytuacji należy ustawić urządzenie w pozycji pionowej i ponownie rozpocząć nebulizację.

W zestawie znajdują się dwa rodzaje maseczek – mniejsza i większa. Pozwala to na dopasowanie rozmiaru do wielkości twarzy dziecka. Z wyrobu mogą korzystać również osoby dorosłe. Należy pamiętać, aby maseczka szczelnie przylegała do twarzy, obejmując nos i usta. Zminimalizuje to straty leku, a także uchroni przed ekspozycją twarzy i spojówek na lek. Należy również pamiętać, by nie zaklejać otworów w maseczce, gdyż regulują one odpowiedni przepływ wdychanego i wydychanego powietrza.

Dodatkową częścią zestawu NebuCare Max jest sól fizjologiczna Katarek – roztwór izotoniczny 0,9% NaCl. Można go stosować profilaktycznie celem nawilżania dróg oddechowych. Polecany jest również do rozcieńczania leków stosowanych do inhalacji. Sól fizjologiczną Katarek można używać do różnych zabiegów pielęgnacyjnych, m.in. do przemywania ran, oczu, higienizacji nosa. Zestaw zaopatrzony został aż w 40 ampułek soli.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nebulizator można ustawić w dwóch trybach szybkości na poziomie 1 i 2.
Poziom 1 to tryb o dużej szybkości (≥ 0,25 ml/min),
Poziom 2 to tryb o małej szybkości (≥ 0,15 ml/min).

W zależności od indywidualnych potrzeb, tryby pracy można dostosowywać przyciskając krótko przycisk „Wł./Wył”.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Sole fizjologiczne, dołączone do zestawu, są podstawą nebulizacji. Przeznaczone są także jako baza do rozcieńczania leków. Rodzaj leku, który ma zostać użyty do nebulizacji zależy od wskazań lekarza. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, by nie stosować leków samodzielnie.

Uwagi i środki ostrożności

W nebulizatorze NIE WOLNO stosować takich preparatów jak:

  • leki / sterydy o wysokim stężeniu,
  • leki / sterydy o dużej lepkości,
  • leki / sterydy oleiste, olejki eteryczne, zawiesiny, lotne, płynne leki,
  • preparaty / sól fizjologiczna z dodatkiem kwasu hialuronowego,
  • preparaty / sól fizjologiczna z dodatkiem ektoiny.

Uwagi

Nebulizator powinien być ładowany przez co najmniej godzinę. Po pełnym naładowaniu urządzenie działa samodzielnie przez ok. 50-60 minut. Z uwagi na to, że standardowa (jedna) inhalacja u dziecka trwa zwykle od 10 do 20 minut, naładowane urządzenie powinno wystarczyć na 3 inhalacje po 20 minut.

Głowicę nebulizatora należy czyścić wodą zdemineralizowaną po każdym użyciu. W tym celu należy wlać wodę zdemineralizowaną do głowicy i włączyć urządzenie na około 10 minut. Następnie, urządzenie powinno zostać odstawione do wyschnięcia w suchym i czystym miejscu.
W celu zdezynfekowania głowicy, maseczki lub obudowy nebulizatora można zastosować 75% alkohol etylowy klasy medycznej. W celu dezynfekcji głowicy wlewamy roztwór do głowicy i pozostawiamy go na 10 minut. Po 10 minutach wylewamy roztwór, nalewamy wodę zdemineralizowaną i postępujemy analogicznie jak przy czyszczeniu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij