×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Pilniki do paznokci i stóp - diamentowe, obrotowe, manualne

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej osoby. Posiadając odpowiednie narzędzia możemy wykonać sami, w domowym zaciszu, profesjonalny manicure oraz pedicure.
Na rynku znajduje się szeroki wybór pilników do paznokci z podziałem na ich gradację (ostrość) oraz tworzywo z jakiego zostały wykonane. W zależności od ziarnistości i gradacji pilniczka możemy płytkę skrócić, zmatowić lub nadać jej połysku. Do opiłowania paznokci wykorzystuje się pilniki średnioziarniste, pozwalające uzyskać pożądany kształt paznokcia. Polerki i bloczki polerskie, służą do wygładzenia i zmatowienia płytki, co przygotowuje ją do nałożenia lakieru i gwarantuje większą trwałość manicure. Pilniki delikatne, o bardzo wysokiej gradacji 2000-4000, pełnią funkcję nabłyszczającą.
Do pielęgnacji delikatnych, łamliwych paznokci nadają się szklane pilniki, których działanie jest subtelniejsze od pilników diamentowych lub papierowych. Pilniki jednorazowe pozwalają na wysoką sterylność zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i stóp.
Coraz popularniejsze są również frezarki do paznokci i frezarki do pięt. Elektryczny pilnik do stóp pozwala na usunięcie nadmiaru naskórka w pielęgnacji suchych, zrogowaciałych pięt. Regularne stosowanie frezarki do pięt pomaga zlikwidować szorstkie, pękające pięty, pozbyć się odcisków, nagniotków czy modzeli.
Część frezarek może być używana zarówno na sucho jaki i na mokro, np. pod prysznicem. Nasadki do elektrycznych pilników są wymienne i występują często w dwóch wariantach,: gruboziarnistym i drobnoziarnistym. Nowoczesne pilniki obrotowe są wygodne w użyciu i pozwalają w łatwy sposób uzyskać efekt zadbanych stóp. Zwolennicy bardziej klasycznych metod mogą wybrać tarkę do stóp, której działanie przypomina papier ścierny lub pumeks.
Należy pamiętać, że podstawową zasadą w pielęgnacji suchych stóp i pękających pięt jest ich regularne nawilżanie.

Produktów: 12
×

Kategorie produktów