Pilniki do paznokci i stóp

20 produktów info
Podsumowanie
20 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Pilniki

Pilniki do paznokci i stóp

Pilniczki do paznokci oraz modele przeznaczone do stóp to narzędzia, które są niezbędne podczas wykonywania manicure i pedicure. Warto je mieć przy sobie, aby na co dzień móc dbać o wygląd płytki u rąk i nóg czy też o stan pięt. Można znaleźć szeroki wybór pilników do paznokci oraz stóp. Dlatego dobrze jest zapoznać się z ich właściwościami – tak, aby dobrać odpowiednie modele dla siebie.

Pilniczki do paznokci – szklane, metalowe, papierowe i więcej

Pilniczek do paznokci to must-have w każdej kosmetyczce. To narzędzie, które służy do nadawania płytce rogowej odpowiedniego kształtu, a także pozwala pozbyć się jej rozdwojonych, pokruszonych czy nadłamanych fragmentów.

Wśród nich można wyróżnić:

  • metalowe pilniczki do paznokci – najbardziej tradycyjne, przydatne przede wszystkim ze względu na spiczastą końcówkę; idealne przy oczyszczaniu przestrzeni pod płytką paznokciową oraz opracowywaniu trudno dostępnych obszarów paznokcia; nie należy ich stosować do szlifowania płytki, ponieważ może to sprzyjać jej rozdwajaniu;
  • papierowe pilniki do paznokci – są obecnie jednymi z najpopularniejszych; odpowiednie do paznokci naturalnych oraz pokrytych hybrydą czy żelem; dostępne w szerokim zakresie gradacji, dlatego można je wykorzystać zarówno przy opracowywaniu kształtu płytki, jak i jej polerowaniu; wiele z nich to pilniczki jednorazowe, stosowane np. w salonach manicure;
  • pilniki szklane – przeznaczone do pielęgnacji naturalnej płytki, a w szczególności wolnej powierzchni paznokcia; są drobnoziarniste, przez co pomagają ograniczyć rozdwajanie się; ich zaletami są również duża trwałość oraz łatwość czyszczenia;
  • drewniane pilniczki – stosowane przede wszystkim przy opracowywaniu paznokci żelowych; wyróżniają się dużą trwałością oraz zróżnicowaną ziarnistością.

Można również znaleźć elektryczny pilnik do paznokci. Takie narzędzie najczęściej jest przeznaczone do opracowywania grubszej i „trudniejszej” w obróbce płytki u stóp.

Jaka ziarnistość pilnika do paznokci jest najlepsza?

Nie ma jednej optymalnej ziarnistości pilniczka do paznokci. Wszystko zależy od celu zastosowania akcesorium. I tak gradacja:

  • 80-100 jest odpowiednia zwłaszcza przy zdejmowaniu tipsów czy żelu z paznokci;
  • 100-180 jest polecana do kształtowania paznokci naturalnych, a także przy pracy na płytce pokrytej żelem czy hybrydą;
  • 240-500 oznacza pilniczki drobnoziarniste, które pomagają wygładzić naturalną płytkę lub wykończyć paznokcie żelowe;
  • 600 i więcej to polerki do paznokci, które pomagają wyrównać i matowić naturalną płytkę, a przy bardzo wysokiej gradacji – także ją polerować na wysoki połysk.

Pilnik obrotowy i inne akcesoria do stóp

Pilniki diamentowe i podobne to akcesoria przeznaczone do opracowywania zrogowaciałej skóry stóp, a w szczególności pięt. Ich stosowanie pomaga wygładzić ten obszar i poprawić jego estetykę.

Najpopularniejsze są pilniki obrotowe – zasilane zazwyczaj bateriami lub z wbudowanym akumulatorem. W takich urządzeniach elementem ściernym jest głowica o odpowiednim poziomie ziarnistości. W zależności od jej rodzaju pilnik obrotowy można zastosować wyłącznie na suche pięty lub również do pracy z wilgotną skórą.

Głowice w pilnikach obrotowych są wymienne, a poszczególne modele różnią się m.in. gradacją elementu ściernego. Informacje o właściwościach i przeznaczeniu poszczególnych modeli znajdziesz w ich opisach.

Poza pilnikami elektrycznymi dostępne są również akcesoria ręczne – zarówno papierowe, jak i metalowe. Te drugie nie są polecane diabetykom ani osobom ze słabym krążeniem krwi.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij