Deserki dla niemowląt i dla dzieci

62 produkty info
Podsumowanie
62 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Deserki dla dzieci

Rozszerzanie diety niemowlęcia to bardzo ważny moment w życiu nie tylko dzieci, ale i każdego rodzica. Zwłaszcza na początku rodzą się pytania i wątpliwości: co podawać, w jakiej kolejności i w jakiej ilości? Deserki w słoiczkach czy tubce to prosty i dobry sposób na naukę nowych smaków. Zobacz, jakie produkty możesz wybrać dla swojego dziecka w tej kategorii.

Jakie deserki dla niemowląt i dzieci oferujemy na DOZ.pl?

W naszym asortymencie znajdziesz:
•    deserki owocowe,
•    deserki owocowo-warzywne,
•    deserki jogurtowe,
•    deserki z kaszką z owocami,
•    gotowe dania.

Wszystkie deserki dla niemowląt spełniają rygorystyczne normy jakościowe. W zależności od produktu może być to deserek w słoiczku lub w poręcznej tubce.

Pierwsze deserki dla niemowląt

W diecie maluszka należy unikać dosalanych i słodzonych produktów. Dobrze jest też rozszerzać dietę stopniowo, wprowadzając jeden rodzaj pokarmu. Dlaczego? Nie chodzi tutaj tylko o  preferencje smakowe czy reakcje na nowy smak, ale także o obserwację pod kątem ewentualnej alergii. Z tego względu, na początku rozszerzania świata smaków dziecka, możesz sięgnąć po dostępne w ofercie DOZ.pl jednoskładnikowe deserki w słoiczkach dla niemowląt (najczęściej są to deserki po 4. miesiącu). Mają one delikatną dla dziecka konsystencję i doskonale sprawdzą się jako pierwsze danie solo lub – w późniejszym okresie – jako dodatek, np. do kaszki mlecznej. Niektóre z nich stanowią już gotowe połączenie kaszki manny, mleka i owoców. Kolejnym krokiem będą deserki dwuskładnikowe. Produkty te mogą zawierać np. owoce i warzywa bio. 

Co dla niemowląt po 6. miesiącu?

Wśród produktów dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia znalazły się już nie tylko jedno- lub dwuskładnikowe deserki, ale także zupki, naleśniczki czy kaszki, które można podawać dziecku zarówno na ciepło, jak i na zimno. Niektóre z nich zawierają także składniki pochodzące z ekologicznych upraw i są pozbawione glutenu. W tej kategorii znajdziesz również desery mleczno-owocowe, które mogą stanowić źródło wapnia. Konsystencja deserków przeznaczonych dla dzieci po 6. miesiącu życia często nie jest już zupełnie gładka – mogą znajdować się w nim wyczuwalne kawałki owoców. To bardzo ważne, aby w tym czasie jedzenie miało urozmaiconą konsystencję, gdyż właśnie wtedy dziecko wykazuje największe predyspozycje do rozwoju umiejętności gryzienia i żucia.

A co ze starszymi dziećmi? Dla nich również znajdziesz musy owocowe w tubkach, które doskonale sprawdzą się nie tylko w domu, ale i na placu zabaw.

Rozszerzanie diety – od kiedy deserki dla niemowląt?

Sposób rozszerzania diety malucha warunkuje jego późniejsze nawyki żywieniowe i prawidłowy rozwój. Zgodnie z aktualnymi zaleceniami wprowadzanie nowych pokarmów do diety dziecka należy rozpocząć nie wcześniej niż w 17. tygodniu życia i nie później niż w 26. tygodniu życia malucha. Zawsze jednak należy obserwować, czy dziecko wykazuje gotowość do rozszerzenia diety. Dostępne w ofercie DOZ.pl deserki w słoiczkach dla niemowląt są dostosowane do określonego wieku i umiejętności maluszków, o czym informuje oznaczenie na etykiecie. 

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij