Kreatyna w tabletkach i proszku, jabłczan i monohydrat

17 produktów info
Podsumowanie
17 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Kreatyna

Kreatyna – zastosowanie

Kreatyna to jeden z najpopularniejszych suplementów dla sportowców, najczęściej używana „na masę”. Jest ona zbudowana z trzech aminokwasów (argininy, glicyny i metioniny) odgrywających ważną rolę w procesie syntezy białek. Stosują ją przede wszystkim profesjonalni kulturyści oraz entuzjaści siłowni i dbania o swoją sylwetkę. Występuje najczęściej w postaci proszku, ale dostępna jest też kreatyna w tabletkach lub kapsułkach.

Kreatyna – czy warto ją suplementować?

Kreatynę stosują przede wszystkim osoby, którym zależy na rozbudowie masy mięśniowej. Dostarcza ona aminokwasów niezbędnych do budowy mięśni i wspierających zwiększanie ich siły czy wytrzymałości. Jest to również składnik wspomagający regenerację mięśni, przez co może ułatwiać wykonywanie dłuższych i bardziej intensywnych treningów.

Suplementacja kreatyną musi być prowadzona według ściśle określonych zasad. Ilość przyjmowaną w ciągu dnia dostosowuje się do masy ciała. Można ją przyjmować wyłącznie w dni treningowe lub też codziennie – w zależności od indywidualnych potrzeb. Niektórzy stosują również tzw. cykle polegające na okresowym nasycaniu organizmu kreatyną w ilości przekraczającej dzienne zapotrzebowanie organizmu, a następnie zmniejszaniu przyjmowanych ilości aż do zaprzestania suplementacji. Kolejno następuje przerwa, po której można przeprowadzić kolejny cykl. Kreatynę w proszku czy w tabletkach zawsze trzeba jednak stosować według ściśle opracowanego planu, najlepiej w porozumieniu z licencjonowanym trenerem, dietetykiem lub lekarzem.

Kreatyna w proszku

Kreatyna w proszku jest wybierana najczęściej i dostępna w wielu wersjach. Należy odmierzyć jej odpowiednią ilość i wymieszać z wodą lub mlekiem, a następnie spożyć. Asortyment DOZ.pl obejmuje kreatynę w proszku w różnych wariantach smakowych, a także w wersji bezsmakowej. Mogą one zawierać także substancje słodzące. To suplementy charakteryzujące się przystępnymi cenami i umożliwiające precyzyjne odmierzenie potrzebnej ilości.

Kreatyna w tabletkach

Kreatyna w tabletkach to rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę. Są również odpowiednie dla osób, którym nie odpowiada smak lub konsystencja koktajli kreatynowych. Są nieco droższe, ale nie różnią się właściwościami od kreatyny w proszku. Każda kapsułka lub tabletka zawiera określoną ilość tego składnika, przez co nie zawsze możliwy jest dobór porcji, która w idealny sposób pokryje zapotrzebowanie danego organizmu. Stosowanie tabletek z kreatyną zmniejsza jednak ryzyko pomyłki przy odmierzaniu przyjmowanej porcji.

Monohydrat a jabłczan kreatyny – który jest lepszy?

Kreatyna występuje w dwóch głównych postaciach – jako monohydrat oraz jabłczan. Monohydrat kreatyny jest szeroko dostępny i ma przystępną cenę. Jest to bardzo dobrze przebadana substancja o właściwościach anabolicznych i antykatabolicznych. Oznacza to, że pomaga zwiększać masę mięśniową, a jednocześnie zapobiegać jej rozpadowi. Jest to jednak substancja, która niezbyt dobrze rozpuszcza się w wodzie. Niektórzy mogą więc odczuwać problemy żołądkowe przy jej przyjmowaniu, szczególnie jeśli w ich diecie nie ma zbyt wiele błonnika.

Jabłczan kreatyny bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, dlatego jest lepiej tolerowany przez organizm. Ma większą przyswajalność, ale jego cena jest nieco wyższa. Pomaga budować masę mięśniową i zwiększać wytrzymałość organizmu. Należy jednak uważać na przyjmowane ilości. Stosowany w nadmiarze może powodować zaburzenia erekcji.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij