Preparaty z błonnikiem na odchudzanie

57 produktów info
Podsumowanie
57 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Błonnik

Preparaty z błonnikiem na odchudzanie

Błonnik to jedna z ważniejszych substancji w diecie człowieka. Jest to włókno pokarmowe roślinnego pochodzenia, które nie podlega procesowi trawienia i wiąże duże ilości wody, kilkukrotnie zwiększając swoją objętość. Błonnik występuje w wielu produktach żywnościowych, przede wszystkim w warzywach, owocach i pełnoziarnistych produktach zbożowych. Wielu osobom nie udaje się jednak zapewnić jego odpowiedniej ilości w jadłospisie. Wówczas wskazana może być suplementacja. Często stosuje się również błonnik na odchudzanie i w kuracjach oczyszczających. W ofercie DOZ.pl znajduje się szeroki wybór preparatów z tym składnikiem.

Błonnik – jaką rolę pełni w organizmie?

Błonnik dostarczany w odpowiednich ilościach pęcznieje w układzie pokarmowym, wiążąc wodę. Sprawia to, że pełni kilka ważnych funkcji. Jest lepki, przez co zatrzymuje pokarm w żołądku na dłużej, co pomaga wydłużyć proces trawienia, a tym samym zwiększyć przyswajalność składników odżywczych i skuteczność procesu trawienia. Sam błonnik nie podlega jednak procesom trawiennym, a podróżując przez układ pokarmowy wspomaga prawidłową perystaltykę jelit. Dzięki temu jest uważany za składnik wspomagający prawidłową pracę układu pokarmowego. Jeśli podaż tego składnika w diecie jest za mała, można zastosować wyizolowany błonnik w tabletkach lub innej formie (np. w proszku).

Błonnik a odchudzanie

Niektóre właściwości tego składnika sprawiają, że bywa stosowany w procesie odchudzania. Dzięki temu, że nie jest trawiony przez ludzki organizm i zwiększa kilkukrotnie swoją objętość, pomaga wypełniać żołądek i poniekąd „oszukać” uczucie sytości. Duża podaż błonnika pomaga osiągnąć poczucie wypełnienia żołądka szybciej i zachować je na dłużej oraz ograniczyć uczucie głodu. Dlatego też w dietach odchudzających zwykle zaleca się spożywanie dużej ilości produktów z wysoką zawartością tego składnika. Można też przyjmować tabletki z błonnikiem dostępne w ofercie DOZ.pl.

Błonnik w tabletkach, proszku – co wybrać?

Preparaty z błonnikiem występują w różnych formach. Najczęściej spotykane są tabletki, kapsułki oraz proszek. Czasami ich skład zawiera również inne substancje wspomagające prawidłową pracę układu trawienia. Co wybrać?

Kapsułki i tabletki z błonnikiem

Kapsułki i tabletki z błonnikiem to wygodna w przyjmowaniu forma. Zazwyczaj preparaty tego typu zawierają błonnik pochodzący z wielu źródeł roślinnych. Różnią się zawartością tego składnika oraz obecnością innych substancji aktywnych i pomocniczych. Ilość porcji suplementu przyjmowanego w ciągu dnia powinna być ustalana w zależności od zawartości błonnika pokarmowego w jednej tabletce lub kapsułce oraz indywidualnego zapotrzebowania. Zazwyczaj zalecane jest popicie tabletki lub kapsułki dużą ilością wody, która wpływa na jego pęcznienie w układzie pokarmowym.

Błonnik w proszku na odchudzanie

W celu wzbogacenia swojej diety można stosować również błonnik w proszku. Jest on dostępny w wygodnych saszetkach zawierających pojedyncze porcje lub też w większych opakowaniach, nierzadko z miarką do odmierzania potrzebnej ilości. Błonnik w proszku na odchudzanie należy zazwyczaj rozpuścić w niewielkiej ilości wody, soku lub innego napoju i wypić, a następnie popić dodatkową szklanką wody. Większość preparatów można również dodawać do jogurtów, koktajli i rozmaitych dań. Zawierają one wyizolowany błonnik w formie galaktooligosacharydów (GOS) i fruktooligosacharydów (FOS) lub też tzw. błonnik witalny, czyli w najbardziej naturalnej formie nasion babki jajkowatej, babki płesznik lub ich mieszanki.

Błonnik w płynie

Możliwe jest również przyjmowanie błonnika w gotowej do spożycia formie płynnej. Błonnik do picia przyjmuje się w niewielkich ilościach zgodnie z zaleceniem producenta. Tego typu preparaty zawierają surowce roślinne będące bogatym źródłem błonnika pokarmowego. Mogą być stosowane w celu uzupełnienia codziennej diety oraz wspomagająco przy kuracjach odchudzających, podobnie jak błonnik w proszku czy w tabletkach.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij