Akcesoria, przyrządy i inny potrzebny sprzęt do jogi

2 produkty info
Podsumowanie
2 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Sprzęt do jogi

Sprzęt do jogi

Joga to dyscyplina, która łączy trening ciała i ukojenie dla ducha. Skupia się przede wszystkim na precyzji ruchu oraz kontroli oddechu. Ćwiczenia zazwyczaj są spokojne i płynne, chociaż istnieją również dynamiczne odmiany jogi. Wbrew pozorom jest to dyscyplina dla każdego, która pomaga wzmocnić i rozciągnąć ciało, a także zrelaksować umysł. W poprawnym i bezpiecznym wykonywaniu póz pomaga specjalny sprzęt dostępny w ofercie DOZ.pl.

Sprzęt do jogi – jaki wybrać?

Joga nie wymaga stosowania żadnego skomplikowanego sprzętu, ale istnieje kilka przyrządów, które ułatwiają wykonywanie ćwiczeń, zwiększając bezpieczeństwo i komfort podczas ich wykonywania. Są one przydatne zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych joginów. Jaki sprzęt do jogi znajduje się w asortymencie DOZ.pl?

Maty do jogi

Mata to podstawowe wyposażenie jogina. Jest bardzo ważna, ponieważ ćwiczenia powinno się wykonywać na boso. Stanowi barierę pomiędzy ciałem jogina a zimną, twardą podłogą zarówno podczas asan (póz) stojących, jak i wykonywanych na leżąco, w siadzie, w podporze lub innych pozycjach. Asortyment DOZ.pl obejmuje miękkie i przyjemne w dotyku maty do jogi w wielu atrakcyjnych wzorach. Dzięki wykonaniu ze starannie dobranych tworzyw sztucznych, naturalnego korka lub kauczuku są antypoślizgowe i łatwe w czyszczeniu, a także trwałe.

Kostki (klocki) do jogi

Klocki do jogi to elementy pomocnicze wykorzystywane przede wszystkim przy pozycjach wymagających dużego rozciągnięcia (w szczególności np. sięgnięcia do podłogi). Zapewniają stabilne podparcie osobom początkującym, które nie są w stanie wykonać danego ćwiczenia w pełnym zakresie ruchu. Mają prostopadłościenną formę, dzięki czemu mogą być używane na różne sposoby w zależności od poziomu zaawansowania w danej asanie. Najczęściej kostki do jogi są wykonane z naturalnego korka, drewna lub też pianki z tworzywa sztucznego.

Paski (taśmy) do jogi

Pomocne przy wykonywaniu trudniejszych asan są również paski do jogi. Pomagają wykonywać ćwiczenia rozciągające i zwiększać stabilność w pozach wymagających balansu. Najczęściej używa się ich jako „przedłużenia rąk”. Są wyposażone w uchwyty na obu końcach, co ułatwia ich użytkowanie.

Koła do jogi

Wśród elementów urozmaicających i ułatwiających praktykę należy wymienić także koła do jogi. To dość szerokie obręcze wykonane najczęściej z tworzyw i pokryte od zewnątrz miękkim materiałem naturalnym (np. warstwą korka) lub syntetycznym (pianką). Mogą mieć też masujące wypustki. Są używane przede wszystkim do rozciągania pleców, mięśni klatki piersiowej, barków i bioder oraz ćwiczenia wygięć w tył. Sprawdzają się zarówno u początkujących, jak i u zaawansowanych. Pomagają także w wykonywaniu ćwiczeń relaksacyjnych.

Piłki do jogi

W praktyce jogi można wykorzystywać również duże piłki gimnastyczne. Mogą być stosowane podczas wygięć w tył, na przykład przy ćwiczeniu popularnego „mostka” i przy innych ruchach wymagających rozciągnięcia mięśni pleców, barków czy klatki piersiowej, podobnie jak kółka do jogi. Są wykonywane z grubej gumy i napełniane powietrzem. W ofercie DOZ.pl znajdują się piłki do jogi dostępne w wielu rozmiarach, co pozwala na dobór do wzrostu ćwiczącego. Niektóre modele mają również wypustki masujące.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij