Lekarstwo na chrapanie: spraye, plastry, opaski

13 produktów info
Podsumowanie
13 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Na chrapanie

Chrapanie podczas snu to dolegliwość, która jest dotkliwa dla otoczenia – hałas może nie pozwalać na wypoczynek partnerowi lub innym osobom przebywającym w pobliżu. Może również świadczyć o poważniejszych problemach – np. o bezdechu sennym, który wymaga leczenia. Wiele osób, aby zniwelować głośne dźwięki wydobywające się z gardła, testuje przeróżne sposoby na chrapanie. W aptece dostępne są m.in. preparaty na chrapanie oraz akcesoria, które mają wspomagać jego ograniczenie.

Co stosować na chrapanie?

Chrapanie to efekt nadmiernego rozluźnienia mięśni kontrolujących podniebienie miękkie i języczka. W efekcie dochodzi do zwężenia górnych dróg oddechowych, a przepływające przez nie powietrze wywołuje wibracje. Dlatego środki na chrapanie to przede wszystkim akcesoria i wyroby medyczne, które koncentrują się na tym problemie.

Spraye na chrapanie

Spraye na chrapanie to wyroby medyczne, które najczęściej zawierają mieszankę naturalnych składników ziołowych, w tym olejków eterycznych i ekstraktów. To substancje, które wspierają nawilżenie błony śluzowej oraz udrożnienie gardła oraz nosa, np. olejki z eukaliptusa, szałwii, mięty i lawendy czy wyciąg z prawoślazu. W ich składzie mogą się też znaleźć np. betaina, gliceryna, stearynian sorbitolu, kwas hialuronowy.

Można wyróżnić spraye na chrapanie do nosa oraz do gardła. Preparaty aplikuje się tuż przed zaśnięciem. Poza sprayami dostępne są również listki na chrapanie, które umieszcza się na podniebieniu – je również przyjmuje się tuż przed pójściem spać. 

Plastry na chrapanie

Plastry na chrapanie mają udrożnić drogi oddechowe od zewnątrz. Nakleja się je w poprzek nosa. Są przydatne, zwłaszcza jeżeli chrapanie jest efektem alergii, przeziębienia czy zatkanego nosa. To produkty jednorazowego użytku.

Opaski na chrapanie

Opaski na chrapanie to akcesoria, które mogą np. pomóc w utrzymaniu odpowiedniej pozycji szczęki, tak by ograniczyć ryzyko zwężenia dróg oddechowych. Wyróżnia się też produkty, które zakłada się na klatkę piersiową – po to, aby łatwiej było zachować pozycję snu mniej sprzyjającą chrapaniu, czyli na boku. Takie urządzenie, zasilane akumulatorem, wykrywa, gdy śpiący przyjmie pozycję na plecach i wysyła delikatne elektroimpulsy skłaniające do zmiany pozycji bez budzenia się.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij