Sportowe skakanki do ćwiczeń

8 produktów info
Podsumowanie
8 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Skakanki

Skakanki do ćwiczeń

Czy dobra zabawa może być jednocześnie efektywnym treningiem? Jak najbardziej. Znane doskonale z dzieciństwa skakanki to bardzo proste przyrządy treningowe, które świetnie sprawdzają się podczas ćwiczeń cardio. Skoki pomagają podnieść tętno i przyspieszać pracę serca, służąc do zwiększania wydolności organizmu i poprawy kondycji. Trening na skakance tak naprawdę jest jednak kompleksowy, ponieważ wymusza pracę mięśni niemal całego ciała. Oferta DOZ.pl obejmuje skakanki idealne do profesjonalnego i amatorskiego treningu, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak wybrać skakankę?

Skakanka umożliwia przeprowadzenie intensywnego i przyjemnego treningu ogólnorozwojowego. To profesjonalny sprzęt sportowy, który występuje w kilku wariantach dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników.

Skakanki sznurkowe

Skakanki sznurkowe można nazwać standardowymi. Są one świetne dla początkujących i mało wymagających użytkowników, dla których skoki to sposób na uzupełnienie lub urozmaicenie treningu. Skakanki sznurkowe występują w różnych kolorach lub długościach. Mają uchwyty wykonane najczęściej z drewna lub tworzywa, nierzadko z elementami antypoślizgowymi i ułatwiającymi pewny chwyt. Warto wybrać model z łożyskami, które zapobiegają skręcaniu się sznurka – jest to przydatne szczególnie dla osób, które nie mają wprawy w używaniu skakanki.

Skakanki z tworzywa

Linka skakanki może być wykonana także z tworzywa. Umożliwia to nieco szybsze obroty, dzięki czemu takie modele są przeznaczone przede wszystkim dla bardziej zaawansowanych lub ambitnych użytkowników. Skakanki z tworzywa zazwyczaj są również nieco bardziej wytrzymałe.

Skakanki skórzane - bokserskie

Skakanki skórzane w miejsce linki stosują naturalny rzemień. Jest on nieco cięższy, a przy tym bardziej wytrzymały. Takie modele są często używane przez bokserów i innych zawodowych sportowców. Nadają się dostosowania na każdej nawierzchni i nawet bardzo intensywnego treningu. Są odporne na plątanie i rozerwanie. Większy ciężar rzemienia w porównaniu do sznurków czy linek z tworzywa sprawia, że skakanka skórzana umożliwia przeprowadzenie treningu całego ciała.

Skakanki „szybkie”

To, czy skakanka nadaje się do wykonywania szybkich obrotów, zależy od sposobu wykonania linki. Tzw. skakanki szybkie są wykonywane najczęściej ze stali, tworzywa albo połączenia tych materiałów. Są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników i umożliwiają przeprowadzenie bardzo intensywnego treningu. Najczęściej mają łożyska wbudowane w uchwyty, co ułatwia płynny obrót linki i zapobiega jej skręcaniu.

Skakanki z obciążeniem

Trening ze skakanką pomaga rozwijać przede wszystkim dolne partie ciała. Wystarczy jednak dodać do niej niewielkie obciążenie, by pomagała wzmacniać również mięśnie ramion, barków i klatki piersiowej. Obciążniki są zwykle zamontowane na uchwytach. Wystarczy niewielka waga (np. 125 g na każdej rączce), aby odczuć zupełnie nowy sposób oddziaływania ćwiczeń. Dzięki temu skakanie na skakance staje się treningiem ogólnorozwojowym.

Skakanki z licznikiem

Jeśli ważna jest dla nas kontrola liczby wykonanych powtórzeń, warto zaopatrzyć się w skakankę z licznikiem. Najpopularniejsze są liczniki mechaniczne wbudowane w rączkę i zliczające każdy obrót linki. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w liczniki cyfrowe, nierzadko uzupełnione o dodatkowe funkcje, jak np. kontrola spalonych kalorii czy czasu treningu. Takie modele są używane najchętniej przez sportowców oraz osoby, które się odchudzają.  

Jak dobrać długość skakanki?

Skakanki dostępne w ofercie DOZ.pl są dostępne w różnych długościach. Jest to bardzo ważny parametr, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo treningu. Skakanka trzymana za uchwyty na wysokości bioder powinna sięgać do podłogi. Idealną długość dla siebie można więc łatwo zmierzyć np. sznurkiem. Jeśli skakanka ma być używana przez więcej niż jedną osobę, warto wybrać model z regulacją długości, który dostosuje się do każdych potrzeb.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij