Wentylatory, klimatory i cyrkulatory

57 produktów info
Podsumowanie
57 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Wentylatory

Wentylatory, klimatyzatory i cyrkulatory

Latem w pomieszczeniach panują wysokie temperatury. Można jednak wykorzystać urządzenia, które zwiększają komfort termiczny i pozwalają sobie poradzić w upalne dni. W warunkach domowych stosuje się wentylatory, cyrkulatory powietrza, a także klimatyzatory pokojowe.  

Wentylator: jaki rodzaj urządzenia wybrać?

Wentylatory są najpopularniejszymi urządzeniami do chłodzenia pomieszczeń. Można wyróżnić ich kilka rodzajów. I tak:

  • wentylator kolumnowy to estetyczne urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca; zgodnie z nazwą ma formę wysokiej, zabudowanej kolumny; najczęściej jest wyposażony w oscylator i wyróżnia się cichą pracą;
  • wentylator biurkowy to urządzenie o klasycznym kształcie, niewielkim rozmiarze oraz relatywnie małej mocy; jest ustawiany na biurku, aby chłodzić przede wszystkim twarz pracownika, który wykonuje obowiązki przy komputerze;
  • wentylator stojący również ma tradycyjny kształt; urządzenie może być wyposażone w regulowaną nogę, co pozwala ustalać optymalną wysokość pracy.

Można również zainwestować w wentylator z nawilżaczem, który dodatkowo rozpyla w powietrzu delikatną mgiełkę wodną, dla odświeżenia i poprawy wilgotności we wnętrzu.

Na rynku są również dostępne termowentylatory, których zadaniem jest nie chłodzenie, ale miejscowe ogrzewanie wnętrz.

Cyrkulator a wentylator – na czym polega różnica?

Bardzo podobny do klasycznego wentylatora jest cyrkulator powietrza. Można go rozpoznać po tym, że jest bardziej masywny, najczęściej wykonany z solidnego metalu. Ma też bardzo duże śmigło, które ma ergonomiczny kształt. Z różnic konstrukcyjnych wynika także odmienne działanie:

  • wentylator miejscowo chłodzi powietrze, rozpraszając je w jednym kierunku;
  • cyrkulator pozwala na wprawienie w ruch powietrza w całym pomieszczeniu, przez co przyczynia się do jego ogólnego schłodzenia.

Dlatego to drugie urządzenie może być lepszym wyborem do wnętrz o większej powierzchni, a także na bardzo intensywne, upalne dni.

Klimatory domowe – czym się wyróżniają?

Alternatywą dla klasycznych wentylatorów i cyrkulatorów są klimatory pokojowe. To bardzo często urządzenia wielofunkcyjne, które pomagają nie tylko schłodzić pomieszczenie, ale również oczyścić je oraz nawilżyć. Mogą także służyć zimą jako dodatkowe źródło ogrzewania.

Klimator przenośny, w przeciwieństwie do profesjonalnych klimatyzatorów, nie jest wyposażony w charakterystyczną rurę do odprowadzania ciepłego powietrza z pomieszczenia. Dlatego jego stosowanie nie wymaga np. wykuwania dziury w ścianie.

Najpopularniejsze w tej kategorii są klimatory ewaporacyjne. Wykorzystują one zimną wodę albo lód czy wkłady chłodzące, które są odparowywane, co powoduje schłodzenie temperatury w pomieszczeniu.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij