Tabletki, koktajle, zioła i inne na odchudzanie

72 produkty info
Podsumowanie
72 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Odchudzanie

Zbyt wysoka masa ciała zazwyczaj jest efektem niedostatecznej dbałości o dietę i ruch, choć może być też wynikiem rozmaitych chorób lub działania ubocznego przyjmowanych leków. Niekiedy nawet zmiana stylu życia nie przynosi wyraźnych rezultatów w tym obszarze. Wówczas często pojawia się chęć sięgnięcie po tabletki na odchudzanie lub innego rodzaju środki wspierające ten proces. Oferta DOZ.pl obejmuje szeroki wybór produktów o takim zastosowaniu.

Tabletki na odchudzanie – czy takie istnieją?

Poszukiwanie „cudownych” metod czy leków na odchudzanie nie ma sensu, ponieważ takowe nie istnieją. Żaden preparat nie zastąpi konsekwencji w zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej. Istnieją jednak środki, które można stosować w procesie odchudzania. Zawierają one składniki aktywne, które wspomagają prawidłowy przebieg procesów trawiennych, pomagają w regulowaniu apetytu albo wpływają na temperaturę ciała, pomagając w jej podniesieniu i zwiększeniu tym samym zużycia energii przez organizm. Są one znane najczęściej jako tabletki na odchudzanie, ale mogą być też przyjmowane na przykład w formie kapsułek, płynów, kropli, ziela do zaparzania lub proszku do rozpuszczania w wodzie.

Jakie suplementy wspierają proces odchudzania?

Co najczęściej stosuje się na odchudzanie? Używane w suplementach diety z tej kategorii składniki można podzielić na kilka grup. Zawierają one substancje wspomagające: prawidłowe działanie procesów metabolicznych (np. przetwarzanie tłuszczu na energię lub gospodarkę węglowodanową), prawidłowe wchłanianie składników odżywczych z pożywienia czy też kontrolę apetytu oraz łaknienia. Można wśród nich wyróżnić na przykład tzw. spalacze tłuszczu, a także suplementy używane w celu hamowania apetytu czy chęci podjadania.

Do najczęściej stosowanych w suplementach składników należą: chrom, L-karnityna, garcinia cambogia, kofeina, gorzka pomarańcza, pieprz czarny, pieprz cayenne, guarana, pokrzywa czy młody jęczmień. Bywają one stosowane w formułach jednoskładnikowych, ale często są też łączone w różnych kombinacjach, tworząc preparaty wieloskładnikowe. Substancje używane w preparatach na odchudzanie o złożonym składzie często mają uzupełniające się właściwości.

Koktajle, zioła, tabletki i herbaty jako wspomaganie odchudzania

Preparaty, które mogą być stosowane w procesie odchudzania, różnią się nie tylko składem, ale również formą. Jej wybór to zazwyczaj kwestia indywidualnych preferencji. Oferta DOZ.pl obejmuje szeroki wybór środków dostępnych w formach dopasowanych do każdych potrzeb.

Kapsułki i tabletki na odchudzanie

Kapsułki i tabletki na odchudzanie są cenione za wygodną formę i dyskrecję. Często wymagają przyjmowania w określonych porach (np. przed posiłkiem lub podczas posiłku). To najszersza grupa wśród produktów wspomagających odchudzanie. Zawierają one różne typy składników i substancji. Dostępne są tabletki na hamowanie apetytu oraz tzw. spalacze tłuszczu, a także na przykład błonnik w tabletkach, który wspiera regulację procesów trawiennych i pęcznieje w żołądku, pomagając w zachowaniu uczucia sytości na dłużej.

Zioła na odchudzanie

Preparaty ziołowe dostępne są w formie tabletek, ale również herbatek do zaparzania, soków i płynów. Zioła na odchudzanie to zazwyczaj mieszanki kilku składników roślinnych, które mogą być stosowane w tym procesie. Zawarte w nich substancje wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i pomagają regulować procesy organizmu. Wielu użytkowników ceni je również za przyjazne formy i ciekawe smaki.

Koktajle na odchudzanie

Niektórzy w procesie odchudzania lubią stosować także koktajle. To mieszanki spożywane w towarzystwie posiłku lub w jego zastępstwie, często zawierające substancje mające na celu wypełnienie żołądka i podtrzymanie sytości na długi czas (np. duże ilości błonnika pokarmowego). Zazwyczaj zawierają zestaw substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz dodatkowe składniki mające na celu wsparcie procesu odchudzania. Są dostępne w formie sproszkowanej i przeznaczone do wymieszania z wodą lub innym płynem.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij