Higiena uszu i nosa – spray, krople dla dzieci i dorosłych

186 produktów info
Podsumowanie
186 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Higiena uszu i nosa

Preparaty do higieny uszu – co stosować?

Kanały słuchowe oraz jama nosa są narażone na bezpośredni kontakt z czynnikami środowiskowymi. Są także przestrzeniami, w których zbierają się wydzieliny ustrojowe. Dlatego wymagają uważnej pielęgnacji – zarówno na co dzień, jak i, pomocniczo, w przebiegu infekcji. W tym celu można sięgnąć po różnorodne preparaty do higieny uszu i nosa. W tej kategorii są dostępne przede wszystkim wyroby medyczne, które mogą być wykorzystywane w szerokiej gamie przypadków.

Preparaty do higieny uszu mają przede wszystkim postaci sprayów do ucha oraz kropli. To wyroby medyczne, po które można sięgnąć z myślą o:

  • delikatnym usuwaniu nadmiaru woskowiny, kurzu i zanieczyszczeń – w ramach codziennej higieny uszu,
  • stopniowym usuwaniu korków woskowinowych – to środki zawierające naturalne oleje, które wspomagają ich rozpuszczanie,
  • uzyskaniu ukojenia przy podrażnieniu kanału słuchowego czy infekcji zewnętrznej i bólu (produkty tego typu zawierają np. olejek z drzewa herbacianego, olejek geraniowy czy chlorek cetylopirydyniowy).

Warto również podkreślić, że do czyszczenia wnętrza przewodu słuchowego nie należy wykorzystywać patyczków bawełnianych. Może to sprzyjać powstawaniu korków woskowinowych.

Jakie akcesoria i preparaty do higieny nosa wybrać?

Higiena nosa u dzieci, jak również u dorosłych, może wymagać zastosowania odpowiednich wyrobów medycznych – zarówno preparatów, jak i akcesoriów.

Wśród preparatów do higieny nosa warto wymienić:

  • wodę morską do nosa dla noworodków, dzieci i dorosłych – pomaga udrożnić nos w trakcie kataru, który został wywołany przeziębieniem, alergią, zapaleniem zatok czy np. jest efektem zabiegu operacyjnego;
  • preparaty ze składnikami ułatwiającymi nawilżanie nosa, np. ektoiną czy hialuronianem sodu; odpowiednie przy pielęgnacji błony śluzowej nosa, a także przy jej przesuszeniu, np. pod wpływem klimatyzacji;
  • spraye do nosa ze składnikami natłuszczającymi – np. z mieszaniną tokoferoli i olejami roślinnymi, które wspierają ochronę przed wysuszeniem błony śluzowej nosa i jej podrażnieniem;
  • aerozole do nosa ze składnikami pomagającymi udrożnić go przy infekcjach – np. z zawartością olejków eterycznych z eukaliptusa, mięty pieprzowej, tymianku czy rozmarynu.

Ponadto dostępne są zestawy do irygacji nosa i zatok. W ich skład wchodzą irygatory, pozwalające na wygodne przepłukanie jamy nosowej oraz preparaty do przyrządzenia roztworów izotonicznych i hipertonicznych do płukania. Irygacje mogą być wykonywane np. przy obrzęku śluzówki, jak również w ramach pielęgnacji nosa i zatok przy katarze. Maści do nosa służą z kolei nawilżaniu śluzówki  nadwyrężonej leczeniem lub procesem chorobowym.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij