Środki i preparaty do dezynfekcji

66 produktów info
Podsumowanie
66 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Dezynfekcja

Środki i preparaty do dezynfekcji

Dezynfekcję (inaczej odkażanie) wykonuje się nie tylko w placówkach medycznych, profesjonalnych salonach urody czy lokalach gastronomicznych. Środki dezynfekcyjne, które pozwalają pozbyć się groźnych patogenów z otoczenia, mogą być też przydatne w domu. Dlatego są one dostępne w powszechnej sprzedaży.

Wśród środków dezynfekujących można wymienić preparaty do dezynfekcji powierzchni oraz te przeznaczone do odkażania skóry. Warto zapoznać się z ich właściwościami.

Dezynfekcja skóry

Zastosowanie środków do dezynfekcji skóry jest niezbędne w kilku sytuacjach. Przede wszystkim:

  • przed wykonaniem zabiegu medycznego czy kosmetycznego, w którym może dojść do przerwania naskórka, a co za tym idzie – do zakażenia obecnymi w otoczeniu drobnoustrojami;
  • gdy dojdzie do urazu, w którym została naruszona powierzchnia skóry – wówczas elementem jej opatrywania jest dezynfekcja;
  • przy zachowaniu codziennej higieny, w ramach profilaktyki infekcji wirusowych czy bakteryjnych przenoszonych drogą kropelkową – odkażanie dłoni jest przydatne m.in. po przebywaniu w miejscach publicznych.

Dezynfekcja powierzchni

Dezynfekcja pomieszczeń oraz powierzchni to ważny element dbania o higienę otoczenia. Takie środki są wykorzystywane w placówkach medycznych czy gabinetach kosmetycznych, ale również w domach i mieszkaniach. Przydają się szczególnie wówczas, gdy wśród domowników znajdują się dzieci, seniorzy i alergicy. Mogą być też niezbędne dla właścicieli czworonogów – regularna dezynfekcja ich otoczenia zapobiega rozprzestrzenianiu groźnych patogenów czy szkodników.

Dezynfekcja mieszkań i domów może być prowadzona przy pomocy wygodnych do zastosowania sprayów czy chusteczek nasączonych preparatem. Odpowiedni wariant środka dezynfekującego warto dobrać zgodnie z przeznaczeniem. Przykładowo, do przecierania niewielkich powierzchni wystarczą chusteczki, a odkażanie na większych obszarach można przeprowadzić przy pomocy sprayu.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij