Odzież medyczna – ubrania i komplety jednorazowe

50 produktów info
Podsumowanie
50 produktów info

Odzież medyczna – ubrania i komplety jednorazowe

Praca w ochronie zdrowia wymaga stosowania specjalistycznej odzieży medycznej oraz obuwia zawodowego. To konieczność zarówno z uwagi na komfort pracy, jak i na zachowanie wymaganych warunków sanitarnych.  

Odzież medyczna jest bardzo szeroką kategorią asortymentu, a wybór odpowiednich produktów jest uzależniony przede wszystkim od przeznaczenia. Inny fartuch medyczny jest potrzebny lekarzowi czy pielęgniarce podczas świadczenia podstawowych usług opieki, np. w przychodni, a inne komplety medyczne są stosowane w trakcie wykonywania zabiegów operacyjnych czy prowadzenia badań.

Komplety medyczne

W czasie wykonywania zabiegów medycznych oraz operacji najczęściej stosuje się jednorazowe ubrania medyczne. Są to komplety złożone z koszulki operacyjnej i spodni, które po użyciu należy zutylizować.

Jednorazowe ubranie medyczne jest wykonywane z wielowarstwowej włókniny. To tworzywo, które jest oddychające, miękkie i wygodne, a jednocześnie higieniczne. W koszulkach znajdują się praktyczne kieszenie. Odzież medyczna damska i męska tego typu najczęściej ma taki sam fason – komplety są dostępne w kilku różnych rozmiarach, a spodnie reguluje się przy pomocy długiej taśmy. Dzięki temu dobrze dopasowują się do każdej sylwetki.

Fartuchy medyczne

Poza jednorazową odzieżą medyczną typu koszulka plus spodnie stosuje się też fartuchy. Wśród nich istotną rolę pełni fartuch izolacyjny. Tego typu ubranie zabiegowe jest wykonywane z włókniny PP powlekanej polietylenem i wykorzystywane głównie w czasie operacji. Materiał zapewnia ochronę przed czynnikami biologicznymi i substancjami chemicznymi. To środek ochrony osobistej kategorii III.

Chodaki medyczne

W ochronie zdrowia jest też stosowane specjalne obuwie zawodowe. Musi ono zapewniać komfort także po wielu godzinach spędzonych „na nogach”, a jednocześnie być higieniczne.  

Typowe obuwie dla lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu ochrony zdrowia to tzw. chodaki medyczne. Dzięki odpowiednim materiałom są miękkie, elastyczne i lekkie, a jednocześnie odporne na uderzenia. Każda para ma ortopedyczną podeszwę.

Podczas wykonywania zabiegów inwazyjnych, a także na SOR i w innych miejscach o zaostrzonym rygorze sanitarnym wykorzystuje się tzw. trepy operacyjne – są wykonane z miękkiej, antystatycznej gumy, która jest łatwa do utrzymania w czystości.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij