Sinulan Express Forte, aerozol do nosa, 15 ml
24.49 zł

Sinulan Express Forte, aerozol do nosa, 15 ml

Sinulan Express Forte, aerozol do nosa, 15 ml
24.49 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Aerozol do nosa Slnulan Express Forte jest preparatem obkurczającym naczynia błony śluzowej nosa; występuje w postaci hipertonicznego lepkiego roztworu stosowanego w leczeniu objawów zapalenia zatok przynosowych i nieżytu nosa różnego pochodzenia.

Aerozol do nosa Sinulan Express Forte tworzy powłokę na powierzchni błony śluzowej nosa.

Skład

glicerol, woda, hydroksypropyloceluloza, olejki eteryczne z: Mentha piperita, Eucalyptus globulus, Thymus satureioides, Rosmarinus officinalis

Działanie

Dzięki działaniu osmotycznemu powłoka ta zaczyna natychmiast przyciągać wodę z hipotonicznego płynu znajdującego się w głębszych partiach błony śluzowej, ułatwiając jej przepływ z wewnątrz na zewnątrz.

Ten mechaniczny efekt wypłukuje zanieczyszczenia obecne w jamie nosowej, przyczyniając się do odblokowania przewodów nosowych. Usunięcie warstwy śluzu blokującego zatoki jednocześnie otwiera je, zmniejszając ciśnienie i ból.

Powłoka utworzona przez wyrób Slnulan Express Forte również chroni powierzchnię nosa przed wysuszeniem, podrażnieniami oraz czynnikami zewnętrznymi.

Olejki eteryczne pomagają zmniejszyć obrzęk śluzówki nosa i ułatwiają oddychanie.

Wskazania

Leczenie zapalenia zatok przynosowych i nieżytu nosa (kataru).

Preparat może być stosowany przez dzieci powyżej 12. roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyłącznie do stosowania miejscowego.

 1. Przed zastosowaniem wyrobu dokładnie oczyścić nos.
 2. Wstrząsnąć butelką.
 3. Zdjąć nasadkę ochronną.
 4. Naciskać pompkę aplikatora (raz lub dwa) do momentu, aż pojawi się mgiełka preparatu.
 5. Delikatnie włożyć aplikator do jednego otworu nosowego, zaaplikować 2-3 razy do każdego otworu nosowego podczas wdechu. Powtarzać czynność 2-3 razy dziennie, a w razie potrzeby częściej, aż do całkowitego wyzdrowienia.
 6. Nałożyć nasadkę ochronną po każdorazowym użyciu.

Należy się skontaktować z lekarzem, jeśli w ciągu 7 dni stosowania aerozolu do nosa Sinulan Express Forte objawy nie ustąpią.

Każdorazowo przez pierwszych 10-15 minut po zastosowaniu może być odczuwalne delikatne mrowienie spowodowane mechanizmem działania wyrobu Sinulan Express Forte.

Preparat wykazuje działanie około 10-15 minut po aplikacji, powodując znaczny wzrost wydobywania się wydzieliny z nosa. Przez ten czas nie należy wykonywać powtórnej aplikacji. Nasilenie wydobywania się wydzieliny z nosa może trwać nawet 4-6 godzin, w zależności od początkowego stopnia zablokowania dróg nosowych (przekrwienia błony śluzowej nosa).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Nie należy stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.
 • Ze względu na początkowe uczucie mrowienia nie zaleca się stosowania aerozolu do nosa Sinulan Express Forte u dzieci poniżej 12. roku życia.

Uwagi

 • Preparat przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT