Odświeżacze i neutralizatory zapachów do domu

19 produktów info
Podsumowanie
19 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Odświeżacze powietrza

Odświeżacze i neutralizatory zapachów do domu

Przyjemny zapach unoszący się w powietrzu pozytywnie wpływa na otoczenie oraz samopoczucie przebywających w nim osób. Dlatego w domu są bardzo przydatne odświeżacze powietrza oraz neutralizatory zapachów. To produkty, które można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Są dostępne w wielu wariantach zapachowych oraz formach.

Odświeżacz powietrza a neutralizator zapachów – czy są tym samym?

Odświeżacze powietrza i neutralizatory zapachów są produktami o zbliżonej funkcji, choć trzeba wiedzieć, że nie są tym samym.

Odświeżacz powietrza ma za zadanie wypełnić przestrzeń przyjemną wonią, jednak najczęściej nie usunie przykrych zapachów „w tle”, np. aromatu dymu tytoniowego itp.

Neutralizator zapachów, poza tym, że przyjemnie pachnie, zawiera substancje, które usuwają nieprzyjemną woń, a nie tylko ją maskują. Dlatego sprawdza się np. do spryskiwania powierzchni mebli tapicerowanych czy zasłon przesiąkniętych dymem papierosowym. Korzystają z nich także właściciele czworonożnych pupili.

Domowy odświeżacz powietrza – co wybrać?

Odświeżacz powietrza do domu może przybrać wiele różnych form. W ostatnich latach na popularności zyskują naturalne odświeżacze powietrza. Można wśród nich wymienić:

  • odświeżacze powietrza z patyczkami, często określane mianem „domowych perfum”; to najczęściej szklany flakonik, do którego po otwarciu wkłada się drewniane patyczki; nasiąkają one wonną substancją i pomagają stopniowo uwalniać się olejkom eterycznym;
  • saszetki zapachowe z odświeżaczem powietrza – doskonale spisują się we wnętrzach szaf, szafek czy szuflad; niewielkie i dyskretne, a zarazem o przyjemnej woni;
  • odświeżacze powietrza w sprayu – często pełnią również formę neutralizatorów zapachu; odpowiednie do aplikacji na tekstylia, jak również rozpylania.

Produkty różnią się nie tylko formą aplikacji, ale również kompozycją zapachową. Jej dobór to kwestia indywidualnych preferencji. Dbając o zdrową aurę w miejscu zamieszkania, warto zadbać o odpowiedni oczyszczacz powietrza.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij