Stabilizatory i opaski

148 produktów info
Podsumowanie
148 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Stabilizatory i opaski

Stabilizatory ortopedyczne i opaski to wyroby medyczne zakładane przede wszystkim na kończyny, które uległy urazowi lub są szczególnie narażone na kontuzję. Wykorzystuje się je m.in. w przypadkach skręceń, przeciążeń, uszkodzeń więzadłowych, zwichnięć. Sięga się po nie również przy przewlekłych zapaleniach stawów i innych przypadłościach układu ruchowego.

Zadaniem tych akcesoriów jest ograniczenie ruchu w obszarze uszkodzonego/nadwyrężonego stawu lub jego całkowite unieruchomienie w anatomicznej pozycji. Stwarza to lepsze warunki do regeneracji chronionego obszaru i sprzyja szybszej rekonwalescencji.

Jakie opaski ortopedyczne i stabilizatory są dostępne?

Opaski ortopedyczne oraz stabilizatory można podzielić na kategorie pod względem:

  • obszaru ciała, który mają chronić,
  • budowy i materiałów wykonania – a w szczególności stopnia usztywnienia, który zapewniają,
  • rozmiaru – dostępne są zarówno stabilizatory ortopedyczne odpowiednie dla dzieci, jak i te przeznaczone dla osób dorosłych, kobiet i mężczyzn o różnych typach sylwetki.

Stabilizatory i opaski ortopedyczne – jakie części ciała chronią?

Stabilizatory i opaski są dostępne na różne części ciała. Najpopularniejsze wyroby to:

  • stabilizator stawu kolanowego – najczęściej jest to elastyczna, regulowana opaska ortopedyczna na kolano, która zapewnia średni poziom stabilizacji; akcesorium jest łatwe do zdejmowania, zapewnia skórze oddychanie, a jednocześnie chroni przed rozwojem lub pogłębieniem uszkodzenia tego obszaru;
  • stabilizator stawu skokowego – tym mianem określa się opaski ortopedyczne na stopę; służą one usztywnieniu kostki, czyli właśnie stawu skokowego; są stosowane przede wszystkim przy łagodnych skręceniach, a także jako akcesorium wspierające „doleczenie” po wcześniejszym unieruchomieniu przy pomocy sztywnej ortezy czy przy przewlekłych stanach niestabilności kostki;
  • opaska ortopedyczna na nadgarstek – to elastyczny stabilizator ortopedyczny, który może być wykorzystany przy łagodnych zapaleniach stawów i kości, zapaleniach ścięgna, a także w ramach profilaktyki urazów sportowych, częstych np. u tenisistów; może przybrać postać wąskiej opaski stabilizującej sam nadgarstek lub szerszego stabilizatora chroniącego również śródręcze;
  • stabilizator ortopedyczny na łokieć – odpowiedni m.in. przy przewlekłych zmianach reumatyczno-zwyrodnieniowych w tym obszarze, po stłuczeniach stawu łokciowego i podobnych lekkich kontuzjach, a także jako opatrunek po zdjęciu gipsu w tym obszarze.

Ponadto dostępne są m.in. ortezy palców czy kręgosłupa oraz pooperacyjne buty odciążające do stosowania po zabiegach usuwania haluksów.

Z czego są wykonane opaski ortopedyczne i stabilizatory?

Opaski i stabilizatory są wykonane z miękkich, elastycznych tkanin, które dobrze dopasowują się do chronionego obszaru. Każdy wyrób jest wyposażony w regulowane zapięcie – tak, aby można go było odpowiednio zacisnąć i uzyskać pożądany stopień usztywnienia bez dyskomfortu w czasie ruchu.

Im sztywniejszy i grubszy materiał wykonania – tym silniejszy stopień stabilizacji. Dlatego typ stabilizatora czy opaski należy dopasować do charakteru urazu/schorzenia. Przykładowo w ramach profilaktyki stosuje się elastyczne i cieńsze opaski, natomiast podczas rekonwalescencji po zwichnięciu czy skręceniu można sięgnąć po te sztywniejsze.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij