Leki na ból brzucha i skurcze

19 produktów info
Podsumowanie
19 produktów info

Co na ból brzucha?

Ból brzucha to dość powszechna dolegliwość. Może się objawiać kłuciem, rwaniem, wrażeniem ucisku czy skurczów i ma różnorodne przyczyny. Często wiąże się z niestrawnością, np. po spożyciu zbyt ciężkich potraw, czy też z zatruciem pokarmowym. U kobiet bywa także sygnałem zbliżającej się menstruacji. W takich sytuacjach wiele osób sięga po leki na ból brzucha dostępne bez recepty. Zawarte w nich składniki stanowią doraźną pomoc w łagodzeniu przykrych dolegliwości.

Osoby, które doświadczają dyskomfortu w tym obszarze, mogą sięgnąć po tabletki na ból brzucha o zróżnicowanym składzie i przeznaczeniu.

Tabletki rozkurczowe na brzuch

Tabletki rozkurczowe na brzuch – są przyjmowane przy skurczach narządów jamy brzusznej, przewodu pokarmowego, dróg moczowych czy dróg rodnych. Substancją aktywną w takich lekach na skurcze brzucha jest drotaweryna, która działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przy skurczach o podłożu nerwowym oraz mięśniowym. Są też dostępne tabletki rozkurczowe z hioscyną.

Tabletki na ból brzucha i wzdęcia

Zawierają np. trimebutynę, która wpływa zarówno na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, jak i regulację zaburzeń trawienia; są stosowane przy zaburzeniach trawienia, które są związane z wzdęciami, nudnościami i bólem brzucha oraz przy problemach wywołanych stresem (to np. zaparcia czy biegunka).

Kapsułki na ból brzucha

Są to preparaty zawierające naturalne składniki, między innymi olejek miętowy. Wspiera on rozkurczanie jelit i przywrócenie ich prawidłowej pracy.
Pacjenci sięgają także po leki na skurcze brzucha, które zawierają chlorowodorek mebeweryny. To substancja, która pozwala rozluźnić mięśnie jelit, co wpływa na normalizację motoryki ich pracy oraz zmniejszenie odczuwania bólu.

Kiedy wziąć tabletki na ból brzucha bez recepty?

Kiedy samoleczenie to dobry pomysł, a kiedy warto udać się do lekarza? Ból brzucha nie zawsze jest powodem do niepokoju – zwłaszcza jeśli nie jest silny i wystąpił np. po spożyciu ciężkostrawnego posiłku lub pojawia się przed okresem. W takich przypadkach można doraźnie sięgnąć po środki na bolący brzuch.

Kiedy tabletki na bóle brzucha to zły pomysł?

Wizyta u lekarza jest niezbędna kiedy pojawiły się:

  • nagły, ostry i silny ból brzucha – nawet w efekcie spożycia obfitego posiłku,
  • nieokreślony ból w górnej partii brzucha, a dodatkowo odbijanie oraz mdłości,
  • trwające długo i często powtarzające się skurcze brzucha połączone z biegunkami,
  • lub inne niepokojące objawy – skonsultuj się z lekarzem, aby zdiagnozować przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij