Pasty, szczoteczki i płyny dla osób z aparatem ortodontycznym

38 produktów info
Podsumowanie
38 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Aparat ortodontyczny

Dbałość o proste zęby nie jest już tylko domeną dzieci i nastolatków. Coraz częściej po aparat ortodontyczny sięgają także osoby, które w życiu dorosłym borykają się z nieprzyjemnymi konsekwencjami wadliwego zgryzu (np. schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, zgrzytanie zębami) lub po prostu nie czują się komfortowo z wyglądem swojego uśmiechu. Podczas korekty zgryzu aparatem ortodontycznym trzeba szczególnie pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej. W ofercie DOZ.pl znajdują się produkty, które pomogą zadbać kompleksowo o zdrowie zębów 
i dziąseł osobom noszącym aparat ortodontyczny.

Higiena jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym

Niewątpliwą zaletą aparatów ortodontycznych jest efekt w postaci pięknego uśmiechu. Ich konstrukcja i mocowanie utrudniają higienę jamy ustnej, przez co mogą być przyczyną podrażnień dziąseł i zwiększać ryzyko próchnicy. Pomocne w tej sytuacji będą takie produkty, jak pasta ortodontyczna, szczoteczka ortodontyczna i płyn do płukania ust.

Jaka szczoteczka do zębów przy aparacie ortodontycznym będzie najlepsza?

Ze względu na nieco inną specyfikę higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego w naszym asortymencie dostępne są szczoteczki o gęstym, miękkim i specjalnie ukształtowanym włosiu. Nie tylko nie podrażniają one dziąseł, ale także pomagają usunąć płytkę nazębną nawet w najtrudniej dostępnych miejscach i bardzo dokładnie oczyścić wszystkie elementy aparatu ortodontycznego. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, warto szczotkować zęby po każdym posiłku, przez co najmniej 2 minuty. 

Jednopęczkowa szczoteczka do aparatu i zębów

To trochę inny rodzaj szczoteczki niż standardowa. Warto korzystać z niej podczas codziennej higieny, by wzmocnić końcowy efekt oczyszczania zębów. Doskonale sprawdzi się do mycia zębów na linii dziąseł, przestrzeni międzyzębowych oraz zakamarków aparatu ortodontycznego. W ofercie DOZ.pl znajdują się szczoteczki z włóknami zaokrąglonymi na końcach, dzięki czemu nie trzeba martwić się o podrażnienia czy urazy błony śluzowej.

Jaka pasta do zębów przy aparacie ortodontycznym?

Osobom noszącym aparat ortodontyczny poleca się używanie specjalnych past do zębów. Ich konsystencja może być trochę inna (bardziej żelowa) od tradycyjnych past, co ułatwia rozprowadzanie jej wokół elementów aparatu. Oprócz fluoru w składzie past dostępnych w tej kategorii znajdują się między innymi: izomalt lub fluorinol, syliglicol, chlorek cetylopirydyny oraz składniki pochodzenia naturalnego (np. aloes, bisabolol). Te aktywne składniki pomagają chronić przed ubytkami, przebarwieniami szkliwa i podrażnieniem dziąseł.

Nie zapomnij o płynie do płukania jamy ustnej

Zwieńczeniem porannego i wieczornego mycia zębów powinno być stosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Pomimo największych chęci nie zawsze szczoteczką udaje się usunąć wszystkie resztki pokarmowe. Niektóre mogą po prostu utknąć gdzieś pod aparatem, stając się doskonałą pożywką dla bakterii. W naszym asortymencie znajdziesz płyny do płukania jamy ustnej zawierające m.in. chlorheksydynę oraz chlorek cetylopirydyny, które wspomagają działanie antyseptyczne i jednocześnie pomagają zmniejszać wrażliwość zębów.

To jeszcze nie wszystko!

Gdy nosisz aparat ortodontyczny, higiena jamy ustnej nie powinna ograniczać się tylko do tych trzech produktów. To oczywiście podstawowe przybory, jednak warto włączyć do codziennej pielęgnacji także:

  • nici dentystyczne do aparatów ortodontycznych, które pomagają oczyszczać nawet te bardzo wąskie miejsca między zębami, a także przestrzenie pod drutami aparatu,
  • czyściki do przestrzeni międzyzębowych w różnych rozmiarach, zawierające  miękką końcówkę i elastyczny drucik,
  • wosk ortodontyczny, który pomaga zabezpieczać drażniące elementy aparatu, 
  • żel stomatologiczny, którego składniki wspomagają działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne zwłaszcza w przypadku zmian w obrębie błon śluzowych, spowodowanych noszeniem aparatu ortodontycznego,
  • irygator jamy ustnej, który wspomaga oczyszczanie jamy ustnej z równoczesnym masażem dziąseł.

Wszystkie te produkty znajdują się w ofercie DOZ.pl. 

Nie można zapomnieć również o codziennym czyszczeniu aparatu ortodontycznego, zwłaszcza jeśli jest to aparat ruchomy. Do tego służą tabletki czyszczące, które wspomagają jego dezynfekcję i pomagają neutralizować nieprzyjemny zapach.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij