Glukometry, aparaty do mierzenia cukru

7 produktów info
Podsumowanie
7 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Glukometry

Czym jest glukometr? Mówiąc prościej jest to aparat do mierzenia cukru. Urządzenie to za pomocą specjalnych pasków umożliwia pomiar stężenia glukozy we krwi. Glukometr jest niezbędny cukrzykom, ponieważ pozwala na kontrolę glikemii (poziomu cukru we krwi).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnego glukometru?

Jaki glukometr kupić? Biorąc pod uwagę, że duża część diabetyków to osoby starsze, glukometr musi być prosty i intuicyjny w użytkowaniu.

Wyświetlacz urządzenia do mierzenia cukru

Duże znaczenie ma wyświetlacz urządzenia – powinien być jasny i czytelny. Część z modeli wyświetla białe napisy na czarnym tle, które są czytelniejsze. Nowoczesne glukometry mogą też informować o poziomie glikemii za pomocą kolorów. Gdy jest prawidłowa, ekran zmienia kolor na zielony, przy przekroczeniu normy – robi się czerwony.

Dodatkowe funkcje przyrządu do pomiaru cukru

Ciekawym rozwiązaniem dla młodszych użytkowników są dedykowane aplikacje na smartfony współpracujące z glukometrami. Programy te zapisują pomiary z urządzenia, ale również są w stanie wyliczyć dawkę potrzebnej insuliny oraz umożliwiają nadzorowanie ilości przyjmowanych węglowodanów zawartych w pożywieniu. Trzeba jednak pamiętać, że cena glukometru oferującego taką funkcjonalność będzie wyższa. Bezpłatny glukometr wydawany diabetykom zapewnia jedynie podstawowe funkcje.

Od czego zależą ceny glukometrów?

Glukometry zazwyczaj kupuje się w zestawach startowych, w których są wszystkie niezbędne akcesoria służące do pomiaru cukru (nakłuwacz, paski, lancety, roztwór kontrolny). Cena urządzenia do pomiaru cukru zależy od funkcji i producenta: oscyluje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Zegarek do mierzenia cukru – kiedy się pojawi?

Wkrótce do sprzedaży trafić mają nowoczesne glukometry bezinwazyjne, niewymagające nakłuwania palca. Mają to być zegarki dla cukrzyków. Na rynku można już też znaleźć sensor do pomiaru cukru – to urządzenie umieszczane na tylnej części ramiona, sprzęgnięte z aplikacją w smartfonie. Urządzenie tego typu w najbliższym czasie ma zostać objęte refundacją NFZ dla osób z cukrzycą typu 1 i 2.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij