Separatory, kliny i aparaty korekcyjne na haluksy

8 produktów info
Podsumowanie
8 produktów info

Haluks, nazywany inaczej paluchem koślawym, jest deformacją kości śródstopia. To nie tylko defekt estetyczny, ale dolegliwość, która może wywoływać dyskomfort na co dzień. Dlatego warto zadbać o profilaktykę powstawania tego problemu, a przy pojawieniu się pierwszych objawów – zastosować specjalny separator na haluksy. To aparat, który jest wyrobem medycznym pomagającym skorygować deformację oraz zapobiec jej dalszemu rozwojowi.

Jak działa separator do haluksów?

Separator czy orteza na haluksy to akcesorium, które pomaga skorygować tę deformację w mechaniczny sposób. Zasada działania takiej konstrukcji jest prosta: aparat na haluksy umożliwia utrzymanie palucha stopy w pozycji odwiedzionej – tak, aby powrócił do pozycji anatomicznej lub jak najbardziej się do niej zbliżył.

Regularne korzystanie z ortezy na haluksy może wesprzeć w zniwelowaniu problemu i pozbyciu się związanych z nim dolegliwości bólowych. Opaski na haluksy są szczególnie polecane osobom, u których deformacja dopiero się zaczyna. Im wcześniej rozpocznie się terapię, tym większe szanse na szybkie pozbycie się kłopotliwego „skrzywienia”.

Warto przy tym zaznaczyć, że korektor na haluksy nie spowoduje zniknięcia dużych deformacji. W takim przypadku konieczne może być przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

Jakie aparaty na haluksy można wybrać?

Nakładki na haluksy są bardzo zróżnicowane. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych konstrukcji. Wyróżnia się m.in:

  • silikonowe separatory na haluksy – najczęściej przyjmują postać dużych i miękkich klinów na haluksy, które umieszcza się między palcami; korzysta się z nich na co dzień, podczas chodzenia; są miękkie i komfortowe;
  • ortezy na haluksy – to bardziej rozbudowane aparaty, które odciągają paluch do prawidłowej pozycji, aby zatrzymać rozwój wady i pomóc ją zniwelować; dostępne są zarówno korektory na haluksy na dzień, jak i na noc; większość modeli ma szeroką regulację na rzep, co umożliwia ich dopasowanie do kształtu stopy;
  • aparaty korekcyjne na haluksy prawe i lewe – wyprofilowane tak, aby precyzyjnie odpowiadać kształtowi stopy;
  • plastry na haluksy z pierścieniem – to niewielkie i dyskretne separatory do stosowania na co dzień, odpowiednie zwłaszcza w profilaktyce powstawania paluchów koślawych.

Dobór odpowiedniego produktu jest uzależniony od stopnia zaawansowania deformacji.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij