Do depilacji – plastry, kremy, wosk

30 produktów info
Podsumowanie
30 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Golenie i depilacja

Golenie i depilacja: kremy, wosk, plastry, golarki, depilatory

Usuwanie włosów z ciała jest istotne zarówno z perspektywy estetycznej, jak i higienicznej. Wybór odpowiedniej metody golenia czy depilacji jest uzależniony m.in. od ilości owłosienia czy tego, jak często ma się czas na przeprowadzenie tych zabiegów estetycznych. Różnorodność produktów, które są dostępne, pozwala na dopasowanie sposobu pozbywania się włosków w komfortowy, a także bezbolesny sposób.

Niechciane włosy można usunąć za pomocą maszynki do golenia, plastrów lub kremu do depilacji, bądź depilatora. Najczęściej do usunięcia zbędnego owłosienia używa się jednorazowych maszynek do golenia. Niestety, włoski dość szybko odrastają, a skóra nie jest już tak gładka. Dodatkowo bardzo łatwo o uszkodzenia naskórka, dlatego niewprawieni użytkownicy powinni wykonywać tę czynność powoli i uważnie.

Golenie i depilacja to dwa różne zabiegi. Pierwszy służy mechanicznemu usunięciu włosków, które wyrosły ponad powierzchnię skóry. Drugi – ich całkowitemu pozbyciu się, wraz z cebulkami, na dłuższy czas.
 
W domowych warunkach można wykonywać zarówno golenie, jak i depilację, w oparciu o odpowiednio dobrane produkty do golenia i depilowania skóry.

Maszynki do golenia

Maszynki do golenia dostępne są zarówno jednorazowe, jak i z wymiennymi ostrzami. Różnią się m.in. liczbą ostrzy zastosowanych we wkładzie. W większości przypadków golarki tego typu mają również pasek z substancją zawierającą składniki wspierające nawilżenie skóry i lepszy poślizg maszynki; golenie wykonuje się na mokro, przy zastosowaniu żelu, pianki lub kremu do golenia.

Jeżeli chodzi o golarki elektryczne, to tego typu urządzenia można wykorzystać do golenia „na sucho”, jak również, w zależności od modelu „na mokro”.

Kosmetyki, akcesoria i urządzenia do depilacji

Depilację w domowych warunkach można wykonać np. przy pomocy depilatora elektrycznego, jednak ten zabieg bywa bardzo bolesny i czasochłonny. Dlatego obecnie są wykorzystywane woski i depilatory.

Plastry do depilacji

W warunkach domowych najczęściej stosuje się plastry do depilacji, które należy rozgrzać w dłoniach, a następnie nałożyć na wybrane partie skóry i oderwać gwałtownym ruchem „pod włos”; dostępne są m.in. specjalne plastry do depilacji twarzy – o mniejszym rozmiarze i z woskiem o formule, która nie stwarza ryzyka podrażnienia wrażliwej skóry w tym obszarze.

Plastry usuwają owłosienie, a efekty mogą utrzymać się nawet do 4 tygodni. Produkt jest łatwy i wygodny w użyciu. Jak działa plaster? Na jego powierzchni znajduje się wosk, za pomocą którego usuwane są włoski. Przed przystąpieniem do zabiegu skóra powinna być oczyszczona i wysuszona, a włoski powinny mieć od około 3 do 4 mm długości. W zależności od wielkości plastra depilować można różne części ciała, np. nogi, ramiona, pachy, bikini, górną wargę, brodę czy obszar między i wokół brwi. Plastry mogą być stosowane nawet przez osoby posiadające skórę wrażliwą, jeśli producent zamieści taką informację. Inne preparaty do depilacji, takie jak kremy, sprawdzą się dla osób, które chcą szybko pozbyć się owłosienia, bez ryzyka zacięcia się

Depilator IPL

Depilator IPL – to urządzenie, które pozwala na depilację światłem. Emitowane przez nie impulsy światła wnikają głęboko w strukturę włosów i cebulek, aby pomóc się ich pozbyć na dłuższy czas. Efekty są uzależnione m.in. od stopnia pigmentacji włosów czy fototypu.

Krem do depilacji

Jego składniki pozwalają kilka-kilkanaście minut pozbyć się włosków, także krótkich, z powierzchni skóry, bez jej podrażniania ostrzem.

Po wykonaniu golenia lub depilacji można również sięgnąć po emulsje i balsamy, których składniki pomagają ukoić ewentualne podrażnienia skóry.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij