Termogeniki

54 produkty info
Podsumowanie
54 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Termogeniki

Termogeniki a termogeneza

Tempo procesów przemiany materii, w tym również tzw. spalania tłuszczu, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest temperatura ciała. Termogeneza to proces, którego celem jest wytworzenie takiej ilości ciepła, aby można było utrzymać stałą temperaturę ciała. Prowadzi to do zwiększonego zużycia energii, czyli „spalania”. Termogeniki to natomiast różne związki chemiczne, które pomagają stymulować termogenezę – podnoszenie temperatury ciała i przyspieszenie krążenia krwi. Są one dostępne w formie suplementów przeznaczonych przede wszystkim dla osób odchudzających się, dbających o sylwetkę oraz uprawiających sporty siłowe. Ich szeroki wybór znajdziesz w DOZ.pl.

Czym są termogeniki?

Mianem termogeników określa się substancje wpływające na termogenezę. Są one obecne w wielu produktach żywnościowych. Termogeniczne właściwości mają między innymi kofeina czy kapsaicyna, czyli substancja odpowiadająca za „ostrość” papryczek chili. Termogeniki wspomagają proces metabolizmu tłuszczów poprzez podnoszenie temperatury ciała.  

W suplementach diety dostępnych w  asortymencie DOZ.pl stosowane są różne substancje termogeniczne pochodzące z naturalnych źródeł. Dostępne są one pod postacią kapsułek, tabletek, ale też proszków i płynów. 

Kofeina  naturalny termogenik

Kofeina to naturalny termogenik, który pomaga podnosić ciśnienie krwi, a tym samym temperaturę organizmu. Tej substancji przypisuje się również właściwości wspomagające kontrolę apetytu. Kofeina w suplementach pochodzi najczęściej z kawy albo zielonej czy czerwonej herbaty. W niektórych preparatach łączona jest kofeina z efedryną. Są to substancje, które wzajemnie potęgują swoje właściwości.  

Naturalne termogeniki  kapsaicyna

Kolejnym popularnym termogenikiem jest kapsaicyna. Jest to substancja odpowiadająca za pikantny smak. Na podstawie zawartości tego składnika określa się np. ostrość papryczek. Właściwości kapsaicyny sprawiają, że spożycie ostrej potrawy wywołuje uczucie gorąca. Wykorzystuje się je w suplementach. Kapsaicyna może w nich występować w formie ekstraktu z pieprzu kajeńskiego lub papryczki chili. Jest stosowana w preparatach jednoskładnikowych, a także termogenikach wykorzystujących kilka substancji aktywnych.  

Termogeniki z efedryną  ekstrakt z gorzkiej pomarańczy

Popularnym składnikiem preparatów termogenicznych jest także ekstrakt z gorzkiej pomarańczy. Zawiera on bowiem synefrynę nazywana łagodniejszą postacią efedryny. Jest to substancja o właściwościach termogenicznych, która dodaje również energii. Zazwyczaj łączona jest z kofeiną lub zawierającymi ją ekstraktami.  

Imbir i cynamon jako naturalne termogeniki

Imbir i cynamon to również naturalne termogeniki. Imbir zawiera gingerole, które wspomagają prawidłowy metabolizm tłuszczów oraz wiele innych korzystnych dla organizmu substancji. Cynamon poza właściwościami termogenicznymi pomaga zwiększać wrażliwość tkanek na insulinę, dlatego wspiera również prawidłowy metabolizm węglowodanów.  

Termogeniki w diecie odchudzającej  

Suplementy o właściwościach termogenicznych są przeznaczone przede wszystkim dla osób na diecie odchudzającej. Nie mogą być jednak substytutem zdrowej diety czy zwiększonej aktywności fizycznej. Termogeniki dostępne w ofercie DOZ.pl zawierają wyłącznie składniki, które są przebadane i uznawane za bezpieczne. Stosowane zgodnie z zaleceniami producenta mogą wspomóc procesy metaboliczne, a w szczególności te związane ze spalaniem tłuszczu. 

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij