Zmywacze bez acetonu i płyny odtłuszczające do paznokci

1 produkt info
Podsumowanie
1 produkt info

Dobrze wykonany manicure to nie tylko perfekcyjne pomalowanie paznokci tradycyjnym lakierem czy wykonanie hybryd. Równie istotne są przygotowanie płytki paznokcia do malowania oraz bezpieczne pozbycie się kosmetyku po kilku dniach lub tygodniach. Wykorzystuje się w tym celu odpowiednie produkty kosmetyczne. W pierwszej sytuacji jest to odtłuszczacz do paznokci, w drugiej – zmywacz do paznokci.

Odtłuszczacz – cleaner do paznokci: co to jest?

Cleaner do paznokci to inaczej odtłuszczacz. Jest płynem, którego zadaniem jest usunięcie tłustego filmu z płytki paznokciowej przed rozpoczęciem wykonywania manicure. Stosuje się go przede wszystkim podczas nakładania lakierów hybrydowych lub żelu. Zawarte w nim składniki pomagają „wyjałowić” płytkę – tak, aby zwiększyć przyczepność produktów do jej malowania i zapobiec ich przedwczesnemu odwarstwieniu.

Ponadto odtłuszczacz do paznokci może być wykorzystany po nałożeniu i utwardzeniu ostatniej warstwy lakieru lub topu (w zależności od stosowanej metody) – tak, aby pozbyć się z niej lepkiego filmu i poprawić połysk paznokci.  

Zmywacz do paznokci – jaki wybrać?

Zmywacz do paznokci to produkt, który pozwala na szybkie i bezpieczne pozbycie się starego lakieru klasycznego, hybrydowego, żelowego czy tipsów. Należy jednak dobrać odpowiedni produkt do typu wykonanego manicure.

Zmywacz bez acetonu: odpowiedni do klasycznego lakieru i tipsów

Jeżeli na płytce znajduje się klasyczny lakier, można do jego usunięcia wykorzystać naturalny zmywacz do paznokci lub inny bezpieczny produkt pozbawiony acetonu. Zmywacz bezacetonowy poradzi sobie również przy usuwaniu tipsów – rozpuści klej, przy pomocy którego zostały one przytwierdzone do płytki.  

Acetonowy zmywacz do paznokci  

Acetonowy zmywacz do paznokci to produkt wykorzystywany podczas usuwania manicure hybrydowego oraz żelowego.

Aby pozbyć się przy jego pomocy starej warstwy lakieru, należy:

  • spiłować powierzchnię pomalowanego paznokcia, tak aby usunąć z niej top – można to zrobić przy pomocy gruboziarnistego pilnika;
  • zaaplikować zmywacz do paznokci hybrydowych i pozostawić go na około 10–15 minut (w zależności od typu produktu i rodzaju manicure) – można to zrobić poprzez namoczenie paznokci w płynie, zastosować specjalny zmywacz do paznokci w płatkach lub nasączyć nim waciki i zabezpieczyć na palcach przy pomocy folii aluminiowej;
  • delikatnie usunąć pozostałości lakieru przy pomocy kopytka lub pilnika, uważając aby nie uszkodzić płytki.

Warto pamiętać, że niewskazane jest zrywanie lakieru na siłę z płytki paznokci – może do doprowadzić do jej uszkodzenia. 

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij