Leki na ból zęba: tabletki, kapsułki, granulaty

141 produktów info
Podsumowanie
141 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Ból zęba

Ból zęba to uciążliwa dolegliwość. Brak podjęcia jakichkolwiek kroków i czekanie, aż „ból przejdzie sam”, może ostatecznie pogorszyć stan zęba. W oczekiwaniu na wizytę u stomatologa warto sięgnąć po leki, których składniki pomogą złagodzić odczuwany dyskomfort. W tej kategorii znajdziesz m.in. tabletki, kapsułki oraz granulaty do sporządzenia roztworu, które będą odpowiednie w przypadku bólu zębów.

Silny lek przeciwbólowy na ból zęba

Ból zęba to sytuacja, która nie pozwala zwlekać. Jego przyczyny mogą być bardzo różne – od nadwrażliwości, poprzez wychodzące ósemki, zapalenie miazgi, aż po zapalenie tkanek otaczających ząb. Zbyt długie oczekiwanie na rozwój sytuacji może doprowadzić nawet do powstania ropnia podokostnowego. W takim przypadku konieczne jest jak najszybsze podjęcie leczenia stomatologicznego i włączenie do niego odpowiednich leków, które będą przydatne nie tylko przed, ale i po wizycie.

W ofercie DOZ.pl znajdziesz skuteczne tabletki na ból zęba należące do grupy NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych, których substancjami czynnymi moga być: ibuprofen, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ketoprofen lub deksketoprofen w postaci deksketoprofenu z trometamolem. To dobre leki na ostry ból zęba, które występują w różnych dawkach.

W zależności od indywidualnych preferencji możesz wybierać spośród tabletek, kapsułek miękkich, granulatów do sporządzenia roztworu i tabletek musujących. 

Tabletki na ból zęba to nie tylko NLPZ

Innym rodzajem substancji czynnej, którą znajdziesz w produktach z tej kategorii, jest paracetamol. Leki z paracetamolem nie należą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Mimo to wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dobrze sprawdzają się zwłaszcza przy słabszym bólu. 

W ofercie dostępne są także produkty zawierające zarówno paracetamol, jak i ibuprofen. Dzięki temu preparaty o tym składzie charakteryzują się silniejszym działaniem.

Dostępne są również leki zawierające metamizol sodowy. W przeciwieństwie do paracetamolu przeznaczone są do stosowania w przypadku bardzo silnego bólu.

W ofercie dostępne są również leki na ból zęba, których substancje aktywne, jak np. paracetamol czy kwas acetylosalicylowy, występują w połączeniu z np. witaminą C, propyfenazonem, pseudoefedryną, kodeiną oraz kofeiną. Pamiętaj, aby leki na ból zęba stosować krótkotrwale i zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty. Nie przekraczaj zalecanej dawki i nie przyjmuj ich dłużej niż 3 dni.

Co na ból zęba u dzieci i kobiet w ciąży?

Zdarza się, że trzeba uśmierzyć ból zęba także najmłodszym członkom rodziny. Dzieci zazwyczaj nie są tak cierpliwe jak osoby dorosłe, dlatego dobrze jest działać szybko. Spośród oferowanych produktów odpowiednie będą dla nich leki z paracetamolem lub ibuprofenem, dostępne w postaci tabletek, kapsułek miękkich (także do żucia) lub granulatu na język o przyjemnym, owocowym smaku.

W przypadku bólu zęba u kobiet w ciąży sytuacja nieco się komplikuje. Tabletki przeciwbólowe na zęby nie powinny być przyjmowane bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, gdyż nie wszystkie mogą być stosowane w ciąży.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij