Gumy oporowe i taśmy materiałowe do ćwiczeń

28 produktów info
Podsumowanie
28 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Gumy oporowe

Gumy oporowe i taśmy materiałowe do ćwiczeń

Gdy ciężar własnego ciała wykorzystywany podczas ćwiczeń przestaje stanowić wyzwanie, warto zastosować sprzęt, który utrudni nieco mięśniom pracę. Nie zawsze musi to być obciążenie w postaci hantli. Równie dobrze mogą się sprawdzić taśmy lub gumy oporowe dostępne w wariantach przystosowanych do różnych typów ćwiczeń i poziomów zaawansowania.

Gumy oporowe do ćwiczeń – właściwości i zastosowanie

Gumy i taśmy materiałowe do ćwiczeń służą do naciągania podczas treningu niemal wszystkich partii ciała. Są wykonywane z materiałów stawiających opór przy rozciąganiu. Dzięki temu mięśnie są zmuszone do znacznie większego wysiłku niż podczas treningu bez sprzętu. Gumy oporowe są przeznaczone do stosowania przede wszystkim podczas treningu wzmacniającego i ćwiczeń modelujących. Bywają również pomocne przy opanowywaniu techniki trudniejszych ruchów. Pomagają skoncentrować się na wybranej partii ciała i zachować precyzję.

Gumy oporowe do ćwiczeń stanowią uniwersalny, niedrogi sprzęt treningowy, który można wykorzystać zarówno na siłowni, jak i w domu – samodzielnie lub wraz z innymi przyrządami. Ich dużym atutem jest również to, że zajmują wyjątkowo mało miejsca i są bardzo lekkie. Dzięki temu świetnie nadają się do przenoszenia i zabrania w podróż.

Taśmy oporowe – jak wybrać?

Gumy i taśmy oporowe różnią się przede wszystkim rozmiarem, budową oraz oporem, jaki stawiają. Należy je dobierać w zależności od stopnia zaawansowania użytkownika i rodzaju wykonywanych ćwiczeń. W ofercie DOZ.pl dostępne są produkty z katalogu taśm i gum oporowych dostosowane do potrzeb każdego.

Rodzaje taśm oporowych

Tego typu przyrządy treningowe można podzielić na trzy główne rodzaje. Taśmy oporowe mają formę długiego prostokąta z elastycznego tworzywa sztucznego lub materiału tekstylnego. Służą przede wszystkim do rehabilitacji oraz ćwiczeń rozciągających. Są też wykorzystywane podczas jogi i pilatesu. Czasami są zakończone uchwytami piankowymi albo paskami ułatwiającymi chwycenie końców lub przymocowanie gum do rąk czy nóg. Wówczas bardzo dobrze sprawdzają się one do treningu siłowego.

Gumy oporowe loop

Tradycyjne gumy oporowe mają formę zamkniętej pętli (ang. loop) o obwodzie ok. 200 cm. Występują w bardzo szerokim zakresie oporów od ok. 1,5 kg do ponad 150 kg. Mają bardzo szerokie zastosowanie i dobrze zastępują sprzęt z siłowni. Mogą być używane do ćwiczeń na górne i dolne partie ciała, a także do rozciągania.

Mini gumy oporowe (minibands)

Gumy oporowe do ćwiczeń typu minibands również mają formę zamkniętej pętli, ale znacznie mniejszy obwód (najczęściej 50-60 cm). Najczęściej stwarzają opór od kilku do kilkudziesięciu kilogramów. Są przeznaczone przede wszystkim do wykorzystania w ćwiczeniach modelujących pośladków i nóg, a także ramion i pleców.

Taśmy oporowe – oferta

W ofercie DOZ.pl znajduje się sprzęt treningowy dostosowany do potrzeb każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i dobrą formę. Proponujemy taśmy i gumy oporowe do ćwiczeń charakteryzujące się wygodą użytkowania i trwałością. Dla początkujących oraz osób, które chcą jedynie wymodelować mięśnie, przeznaczone są modele o niewielkim oporze (od ok. 1,5 do 8 kg). Taśmy oporowe o oporze od kilku do kilkudziesięciu kilogramów pozwalają na przeprowadzenie bardziej zaawansowanego treningu wspomagającego rozrost tkanki mięśniowej. Dla najbardziej wymagających są przeznaczone modele o oporze przekraczającym nawet 100 kg, mogące zastąpić profesjonalny sprzęt z siłowni. Proponujemy zarówno pojedyncze przyrządy, jak i atrakcyjne zestawy gum oporowych pozwalające dopasować intensywność treningu do aktualnych potrzeb i możliwości.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij