Preparaty do protez zębowych

30 produktów info
Podsumowanie
30 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Preparaty do protez

Protezy zębowe nie ulegają próchnicy. Mimo to również wymagają odpowiedniego czyszczenia. Pozwala to zachować ich estetyczny wygląd i pożądaną biel oraz zapobiec tworzeniu dogodnego środowiska do rozwoju bakterii w jamie ustnej. Dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty do protez zębowych. W tej grupie środków higienicznych i wyrobów medycznych znajdują się zarówno preparaty do mycia protez zębowych, jak i środki przeznaczone do ich mocowania.

Preparaty do czyszczenia protez – czym się wyróżniają?

Preparaty do czyszczenia protez szkieletowych – częściowych oraz całkowitych – zwykle mają postać tabletek musujących, rozpuszczanych w ciepłej wodzie. Należy wyjąć protezę z jamy ustnej i zanurzyć ją w przygotowanym przy ich pomocy roztworze na ok. 5-10 minut. W przypadku wielu produktów możliwe jest też pozostawienie protezy w roztworze na całą noc. Następnie wystarczy ją wyszczotkować odpowiednio wyprofilowaną szczoteczka i opłukać pod wodą.  

Dostępne środki to odpowiednie preparaty do czyszczenia protez akronowych, jak i acetalowych. W ich składzie znajdują się substancje o właściwościach utleniających, które wspierają neutralizację przykrego zapachu czy usuwanie osadów z kawy oraz herbaty. Docierają one do wszystkich zakamarków protezy, a ich stosowanie nie powoduje jej uszkodzenia ani zarysowania.

Co poza preparatami do mycia protez zębowych?

Preparaty do protez zębowych to również kremy oraz proszki, których składniki pomagają prawidłowo umocować „sztuczne szczęki”. Te wyroby medyczne są potrzebne zwłaszcza osobom noszącym pełne protezy. Zawarte w składzie tych środków substancje wchodzą w reakcję ze śliną i pomagają „przykleić” protezę. Zapobiega to dyskomfortowi i podrażnieniom, które mogą być wywołane jej przemieszczaniem się.

Można także sięgnąć po specjalne podściółki mocujące. Są to specjalne krążki z ligniny wiskozowo-polipropylenowej, które umieszcza się pod protezą całkowitą. Pomagają ją umocować i zapobiec otarciom, zwłaszcza w pierwszym etapie noszenia.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij