Drabinki, siedziska pod prysznic i ławeczki rehabilitacyjne

3 produkty info
Podsumowanie
3 produkty info

Drabinki, siedziska pod prysznic i ławeczki rehabilitacyjne

Ograniczona mobilność może utrudniać wykonanie podstawowych czynności, w tym higienicznych. W celu zapewnienia jak największej samodzielności pacjentom z problemami ruchowymi, można wykorzystać szereg przyrządów wspierających. Są one przydatne zarówno samym chorym, rekonwalescentom czy osobom z niepełnosprawnością, jak i ich opiekunom.

Dostępna jest szeroka gama takich akcesoriów. Dzięki temu można dobrać odpowiednie zarówno do stanu pacjenta, jak i jego codziennej rutyny.

Siedzisko pod prysznic, ławeczka na wannę

Samodzielna kąpiel może być problemem przy ograniczeniach motorycznych. Dodatkowe uchwyty mogą być niewystarczające, aby ustać pod prysznicem czy bezpiecznie wejść do wanny, a później z niej wyjść. Dlatego stosuje się inne akcesoria wspomagające. Są to przede wszystkim:

  • siedziska pod prysznic – pozwalają osobie z problemami ruchowymi bezpiecznie usiąść pod natryskiem, aby umyć się bez dodatkowej pomocy, bez obaw o poślizgnięcie czy upadek;
  • ławeczki na wannę – umożliwiają transfer do wanny i z wanny, zwłaszcza pacjentom z ograniczeniami zgięcia w stawach biodrowych; są zakładane na brzegi wanny i najczęściej mają odpowiednią regulację.

Drabinka przyłóżkowa, chodzik rehabilitacyjny

Dodatkowe podparcie może być niezbędne również podczas wstawania z łóżka czy poruszania się po domu i poza nim – także w ramach rehabilitacji. Można znaleźć wiele produktów, które są wsparciem przy ograniczonej motoryce. To m.in.:

  • drabinka przyłóżkowa – pozwala osobie starszej lub o obniżonej sprawności fizycznej podnieść się z pozycji leżącej do siedzącej; przydaje się także w ramach wzmacniania mięśni brzucha oraz rąk; wiele modeli ma fluorescencyjne końcówki szczebelków, dzięki czemu łatwo z nich korzystać również w nocy, bez zapalania światła;
  • chodzik rehabilitacyjny – zapewnia możliwość stabilnego poruszania się przy upośledzonej motoryce;
  • ławeczka rehabilitacyjna – pomaga w pionizacji pacjenta i wzmacnianiu mięśni pleców oraz kręgosłupa w trakcie fizjoterapii.

Dobór konkretnych akcesoriów jest uzależniony od stanu pacjenta, jego poziomu sprawności fizycznych oraz planu rehabilitacji.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij