Preparaty z chromem na odchudzanie

48 produktów info
Podsumowanie
48 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Preparaty z chromem

Preparaty z chromem na odchudzanie

Chrom to pierwiastek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze między innymi udział w prawidłowym metabolizmie makroskładników i wspomaga działanie insuliny, która reguluje poziom glukozy we krwi. Niedobór chromu może być groźny dla organizmu, a jego objawem jest dość często ochota na słodycze, która prowadzi do nadmiernego podjadania i nierzadko wzrostu masy ciała. Dlatego suplementy i leki z chromem często są używane jako preparaty wspomagające odchudzanie.

Chrom na odchudzanie – właściwości

Zapotrzebowanie człowieka na chrom nie jest duże, ale jego brak może wywołać wiele przykrych konsekwencji. Jest to bowiem pierwiastek biorący udział w wielu procesach. Znajduje się w enzymach trawiennych i pomaga regulować poziom cholesterolu we krwi poprzez syntezę kwasów tłuszczowych. Wspomaga prawidłowe działanie trzustki, stanowiąc składnik czynnika tolerancji glukozy. Pomaga zatrzymywać wapń w organizmie i zapobiegać jego niedoborom. Dlatego jest tak bardzo istotny.  

Niektóre z właściwości chromu sprawiają, że jest uważany za składnik przydatny w procesie odchudzania. Znany jest przede wszystkim jako wsparcie dla osób, których słabością są słodycze. Jego prawidłowa ilość w organizmie pomaga bowiem w niektórych przypadkach redukować apetyt na słodkie przekąski, wspierając tym samym proces odchudzania. Leki i suplementy z chromem mogą być zażywane również przy dużym wysiłku fizycznym, ponieważ wówczas zwiększa się zapotrzebowanie na ten składnik.

Chrom – tabletki i kapsułki na odchudzanie

Preparaty z chromem dostępne w ofercie DOZ.pl to najczęściej tabletki lub kapsułki, niekiedy wzbogacane innymi składnikami o uzupełniających właściwościach. Są one przeznaczone przede wszystkim dla osób odchudzających się. Chrom zawarty w tych preparatach wspiera utrzymanie prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych i utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Występuje w postaci organicznej lub nieorganicznej.

Preparaty z chromem organicznym i nieorganicznym

Chrom organiczny i nieorganiczny różnią się budową chemiczną. Ma ona wpływ na wchłanianie. Postać organiczna jest zdecydowanie lepiej przyswajalna. Wchłanianie chromu z soli nieorganicznych wynosi zaledwie ok. 1%. Za najlepiej wchłanialny uznaje się natomiast organiczny pikolinian chromu.

Chrom w preparatach wieloskładnikowych na odchudzanie

Chrom często łączony jest również z innymi substancjami w preparatach wieloskładnikowych. Występuje na przykład z L-Karnityną wspomagającą transport składników kwasów tłuszczowych do centrów energetycznych oraz wyciągami roślinnymi pomagającymi zmniejszyć chęć podjadania lub wspierającymi prawidłową pracę układu trawiennego. Dość popularne jest też łączenie chromu oraz witaminy C, która zwiększa jego biodostępność.

Asortyment DOZ.pl obejmuje szeroki wybór preparatów z chromem przeznaczonych dla osób odchudzających się. Proponujemy suplementy zarówno jednoskładnikowe, jak i łączące kilka składników aktywnych o uzupełniających właściwościach. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz zapoznania się z pozostałą ofertą środków wspomagających odchudzanie.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij