Aspiratory do nosa dla dzieci i dorosłych – rurki, czyściki, gruszki

37 produktów info
Podsumowanie
37 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Aspiratory do nosa

Katar jest uciążliwą dolegliwością dla każdego, bez względu na wiek. Jednak szczególną trudność stanowi dla najmłodszych – niemowlaki i małe dzieci nie są w stanie samodzielnie wyczyścić noska. Tymczasem obecność wydzieliny może powodować problemy z oddychaniem, a także przyczyniać się do rozwoju kaszlu. Ten problem rozwiązują aspiratory do nosa.

Co to jest aspirator do nosa?

Aspiratory do nosa to urządzenia, które pozwalają odciągnąć wydzielinę z otworów nosowych w szybki i bezbolesny sposób. Stosuje się je przede wszystkim u niemowląt oraz dzieci, jednak można je też wykorzystać u osób dorosłych.

Jaki aspirator do nosa wybrać?

Aspiratory do nosa dla dzieci można podzielić na trzy kategorie:

  • akcesoria ustne,
  • aspiratory podłączane pod odkurzacz,
  • aspiratory elektryczne.

Dawniej do usunięcia wydzieliny z nosa stosowało się też tzw. gruszki. Jednak mają one wiele wad – charakteryzują się znacznie mniejszą siłą ssania, a jednocześnie mogą zostać wprowadzone zbyt głęboko do nosa, a w efekcie uszkodzić błonę śluzową.

Aspiratory do nosa ustne

Ustne, czyli „manualne” aspiratory do nosa dla dzieci to akcesoria złożone z: ustnika, wężyka, nasadki, filtra oraz zbiornika na wydzielinę. Ich obsługa jest bardzo prosta – polega na tym, że rodzic, po włożeniu wężyka do noska dziecka, zasysa wydzielinę za pomocą ustnika. Filtr znajdujący się w konstrukcji zapobiega jej przedostaniu się do ust mamy czy taty. Po użyciu akcesorium należy umyć. Nie należy go jednak sterylizować wrzącą wodą, parą wodną czy w kuchence mikrofalowej.

Aspiratory do nosa do odkurzacza

Zasada działania tych akcesoriów jest podobna, jednak siłę ssącą wywołuje w nich odkurzacz. Sprzęt podpina się do rury ssącej, a odkurzacz powinien zapewniać siłę ssania na poziomie 600–1800 W. Proces odciągania wydzieliny jest szybki i bezbolesny dla dziecka.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsze aspiratory do nosa tego typu sprawiają, że odsysanie jest hałaśliwe. Uruchomienie odkurzacza w środku nocy może być kłopotliwe. Trudno też zastosować taki sprzęt poza domem.

Aspiratory do nosa elektryczne

To urządzenia, które działają bezprzewodowo – najczęściej wyposażone w wewnętrzny akumulator, który można naładować. Pracują cicho, są wodoodporne, a w konstrukcji znalazło się miejsce na lampkę LED, która ułatwia korzystanie ze sprzętu w godzinach nocnych. Te aspiratory do nosa są najbardziej kosztowne ze wszystkich, ale też najwygodniejsze w użyciu. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto się kierować częstotliwością jego zastosowania, a także możliwościami budżetowymi.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij