Laktatory, elektryczne i ręczne, odciągacze pokarm

26 produktów info
Podsumowanie
26 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Laktatory

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby do 6. miesiąca życia mleko matki było wyłącznym pokarmem dziecka. Następnie karmienie piersią powinno być kontynuowane co najmniej do 2. roku życia z uwzględnieniem zasad rozszerzania diety malucha. Jednak nie zawsze możliwa jest ciągła obecność mamy. Gdy musi wrócić do pracy lub nastąpią inne przyczyny, z powodu których nie może karmić piersią, z pomocą przychodzi laktator. Zobacz, jakie urządzenie do ściągania pokarmu możesz wybrać z oferty DOZ.pl.

Do czego służy laktator? Jak działa odciągacz pokarmu? 

W tej kategorii znajdziesz laktatory elektryczne i laktatory ręczne. Można spierać się co do tego, czy laktator to konieczne wyposażenie wyprawki przyszłej mamy, jednak nie ulega wątpliwości, że w niektórych sytuacjach może okazać się niezbędny. Dlaczego? 

Urządzenie do ściągania pokarmu:

  • jest dobrym sposobem na podanie dziecku mleka mamy wtedy, gdy nie może tego zrobić osobiście (np. z powodu przyczyn, które uniemożliwiają ssanie dziecku piersi, podczas zapalenia piersi lub nieobecności mamy trwającej powyżej 2–4 godzin)
  • wspomaga laktację, co jest pomocne chce ją pobudzić na początku przygody z karmieniem lub gdy chce ją podtrzymać, by np. za jakiś czas wrócić do naturalnego karmienia.
  • pomaga łagodzić ból towarzyszący podrażnionym i popękanym brodawkom,
  • pomaga rozwiązać problem z płaskimi lub wklęsłymi brodawkami, a także nadmiarem pokarmu w piersiach.

Laktator ręczny – tradycyjny odciągacz pokarmu

Laktator ręczny, zwany inaczej laktatorem manualnym, to prosty w obsłudze odciągacz pokarmu. Jego zasada działania opiera się na tworzeniu próżni, powodującej wypływanie mleka z piersi wprost do butelki. Laktatory ręczne nie wymagają przyjmowania specjalnej pozycji i mogą być obsługiwane jedną ręką, co zwiększa komfort ich użytkowania. Są to niewielkie, ciche i mobilne urządzenia, których szybkość i siłę ssania można regulować ręcznie. Niektóre odciągacze mają silikonowe wypustki, które stymulują dodatkowo wypływ pokarmu. Do zestawu dołączona jest zwykle butelka ze smoczkiem oraz pojemniki do przechowywania mleka.

Warto podkreślić, że produkty te nie zawierają bisfenolu A w części mającej kontakt z mlekiem podawanym dziecku.

Laktator elektryczny –  wygoda i oszczędność czasu

Jest to urządzenie, które bardzo intuicyjnie ułatwia odciąganie pokarmu. Jego zasada działania jest taka sama jak laktatora ręcznego, przy czym taki odciągacz ma często zaprogramowanych kilka stopni regulacji siły ssania. Nie wymaga żadnego wysiłku ze strony mamy, a przy użyciu specjalnego gorsetu można również ściągać pokarm w ogóle bez użycia rąk. 

Laktator elektryczny to równocześnie laktator dwufazowy, który odwzorowuje dwie fazy naturalnego ssania przez dziecko. Początkowe, szybkie ruchy ssania pomagają stymulować produkcję mleka. Wolne i głębokie ssanie wspomaga z kolei jego wypływ. Taki odciągacz pokarmu może być zasilany z sieci lub bateryjnie.

W ofercie oprócz laktatorów pojedynczych znajdziesz laktator elektryczny podwójny – dzięki niemu można odciągać pokarm z obu piersi równocześnie. Jest to naprawdę spora oszczędność czasu. Często do laktatorów dołączane są także specjalne butelki lub pojemniki do przechowywania pokarmu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na laktator ręczny, czy elektryczny, musisz pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny w trakcie jego użytkowania. W przeciwnym razie będzie doskonałym siedliskiem bakterii. Na szczęście dbałość o czystość urządzenia do odciągania pokarmu nie jest to skomplikowana. Wystarczy przed każdym użyciem umyć ręce, a po zakończonym odciąganiu dokładnie wyczyścić wszystkie elementy laktatora.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij