Preparaty zmniejszające apetyt

18 produktów info
Podsumowanie
18 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Hamowanie apetytu

Preparaty zmniejszające apetyt  

Częstym problemem osób zmagających się z dużą nadwagą lub otyłością jest niepohamowany apetyt. Wówczas wytrwanie na diecie odchudzającej może być bardzo trudne. Dlatego wiele osób w takiej sytuacji interesuje się tabletkami hamującymi apetyt i innymi podobnymi formami wspomagania. Oferta DOZ.pl obejmuje suplementy, które zawierają składniki pomagające regulować apetyt lub też wspierające zachowanie uczucia sytości po posiłku na dłuższy czas.

Co robić, kiedy domowe sposoby na zmniejszenie apetytu zawodzą?

Wiele osób chcących zmienić swój styl życia i zgubić zbędne kilogramy rezygnuje już na wstępie, ponieważ nie potrafi opanować swojego łaknienia. Czasami z pomocą przychodzą domowe sposoby na zmniejszenie apetytu – np. picie wody przed posiłkiem, wprowadzenie do diety większych ilości białka lub błonnika czy też „zagłuszanie” łaknienia aktywnością fizyczną. To jednak metody, które nie zawsze i nie u każdego działają. Stąd częste poszukiwanie dodatkowego wsparcia takiego jak na przykład suplementy na zmniejszenie apetytu.

Tabletki hamujące apetyt – jak działają?

Leki na zmniejszenie apetytu wykorzystują różne mechanizmy zachodzące w organizmie i składniki mające „oszukać” uczucie głodu. Są dostępne w formie kapsułek oraz tabletek (w tym również tabletek do ssania i tabletek musujących). W zależności od obecnych w składzie preparatu składników aktywnych jego właściwości są nieco inne.

Zioła na zmniejszenie apetytu

Wśród składników wspomagających osoby odchudzające się można wyróżnić między innymi zioła. Na zmniejszenie apetytu można stosować np. ekstrakty z roślin takich jak Garcinia Cambogia czy Gymnema Sylvestre (gurmar). Pierwsza z roślin zawiera kwas hydroksycytrynowy (HCA), który wspomaga kontrolę łaknienia oraz utrzymanie prawidłowego metabolizmu tłuszczów. Ponadto pomaga regulować poziom cholesterolu we krwi. Gurmar zawiera substancje czynne zaliczane do grupy insulinomimetyków, czyli naśladujące działanie insuliny. Bywa nazywany „pogromcą cukru”, ponieważ pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi. Jest to istotne z punktu widzenia odchudzania, ponieważ to nagłe skoki poziomu glukozy odpowiadają w znacznej mierze za napady wilczego głodu i apetyt na słodycze.

Tabletki hamujące apetyt z chromem

Inną popularną substancją używaną w tabletkach hamujących apetyt jest chrom. To pierwiastek, który pomaga zwiększać wrażliwość komórek na insulinę, a tym samym wspiera utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi i zapobiega jego nagłym skokom. Wspomaga gospodarkę węglowodanową i lipidową organizmu. Dzięki temu podobnie jak Gymnema Sylvestre pomaga ograniczyć chęć na słodycze i podjadanie.

Tabletki zmniejszające apetyt – jedno- i wieloskładnikowe

Chcąc pomóc sobie w kontroli wagi i apetytu, można stosować zarówno jedno- jak i wieloskładnikowe preparaty. Niektóre tabletki zmniejszające apetyt zawierają zarówno ekstrakty ziołowe, jak i chrom. Inne stosują tylko jeden składnik aktywny. Popularne jest również łączenie składników mających wspomóc kontrolę łaknienia z substancjami wspierającymi np. prawidłowe działanie układu trawiennego.

Oferta DOZ.pl obejmuje szeroki wybór suplementów każdego z tych typów. Są to preparaty dostępne w dostosowanych do różnych preferencji formach tabletek i kapsułek, a także tabletek do ssania oraz preparatów musujących przeznaczonych do rozpuszczania w wodzie.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij