Waporyzatory przenośne z filtrami

4 produkty info
Podsumowanie
4 produkty info

Waporyzatory przenośne z filtrami

Inhalacja suszu jest czasami jednym z elementów terapii. Zgodnie z polskim prawem w taki sposób może być podana np. marihuana medyczna. Z przepisu lekarza wydaje się ją m.in. osobom zmagającym się z nowotworami, chorobą Parkinsona, padaczką lekooporną czy jaskrą.

Bezpiecznym sposobem na inhalację jest waporyzacja suszu. To alternatywa dla jego spalania – pozwala uwolnić niezbędne substancje aktywne oraz aromat ziół bez generowania szkodliwego dymu. Urządzeniem, które jest wykorzystywane w tym celu, jest waporyzator medyczny.

Waporyzator – co to jest?

Waporyzator jest urządzeniem, które pozwala na podgrzanie suszu ziołowego do odpowiedniej temperatury – tak, aby go odparować. Wytworzona w tym procesie para wodna jest poddawana inhalacji, a wraz z nią przyjmowane są niezbędne substancje.

Jaki waporyzator wybrać?

Waporyzatory różnią się między sobą konstrukcją i zasadą działania. Podstawowy podział uwzględnia waporyzatory konwekcyjne i kondukcyjne.

Waporyzator konwekcyjny przepuszcza gorące powietrze przez susz, przez co ogrzewa się on nie od kontaktu z ciepłą grzałką. Dlatego powstająca para jest bardziej wartościowa pod względem mocy oraz smaku. Pozwala też ograniczać spalanie suszu.

Waporyzator przenośny działający kondukcyjnie podgrzewa susz w wyniku jego kontaktu z rozgrzanymi ściankami komory. Pozwala to szybciej uzyskać parę, ale jej jakość jest słabsza. Mniejsza jest też kontrola nad ilością spalonego suszu. Jest odpowiedni na krótsze sesje inhalacji.

Jaki waporyzator wybrać?

Warto podkreślić, że w celach terapeutycznych należy wykorzystywać profesjonalny waporyzator medyczny – to urządzenie, które spełnia wymogi związane z waporyzacją leczniczą.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij