Waporyzatory do suszu

16 produktów info
Podsumowanie
16 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Waporyzatory

Waporyzacja — co to jest?

Jednym ze sposobów jakim może być podana lecznicza marihuana medyczna jest podanie wziewne.  Wykorzystuje się w tym celu metodę waporyzacji nazywanej nowoczesną inhalacją. Polega ona na równomiernym ogrzewaniu materiału roślinnego (kwiatostanów roślin żeńskich konopi) w celu uwolnienia składników aktywnych — kannabinoidów (THC i CBD). Zaletą metody waporyzacji jest szybki początek działania, które następuje już po 5-10 minutach od podania, utrzymuje się od 2 do 4 godzin, a kannabinoidy wchłaniają się bezpośrednio z płuc do krwioobiegu. Waporyzacja konopi przebiega w wysokich temperaturach (157-220 °C). Urządzeniami, które są wykorzystywane w tym celu, są waporyzatory medyczne.

Waporyzator – jak działa?

Waporyzator jest urządzeniem, które pozwala na podgrzanie suszu ziołowego do odpowiedniej temperatury – tak, aby uwolnić substancje czynne, nie doprowadzając jednocześnie do spalenia surowca roślinnego.  Wytwarzana jest para wodna i wraz z nią składniki czynne suszu na drodze inhalacji są dostarczane do płuc. Para w zależności od typu waporyzatora jest dostarczana bezpośrednio z ustnika (waporyzatory przenośne) lub napełnionego nią balonu (waporyzatory stacjonarne). 

Waporyzator — rodzaje

Waporyzatory można podzielić ze względu na metodę podgrzewania suszu na konwekcyjne,  kondukcyjne i hybrydowe.

  • Waporyzator konwekcyjny ogrzewa susz przepuszczając przez niego gorące powietrze. Susz dzięki temu nie ma kontaktu z elementem grzewczym, nie ma ryzyka spalenia surowca, który jednocześnie jest równomiernie ogrzany. 
  • Waporyzator kondukcyjny ogrzewa susz przez bezpośredni kontakt surowca ze ścianami komory grzewczej. Niestety niesie to ryzyko zapłonu surowca roślinnego.
  • Waporyzator hybrydowy łączy elementy ogrzewania kondukcyjnego i konwekcyjnego celem zwiększenia zalet i eliminacji wad.

Jaki waporyzator wybrać?

W celach terapeutycznych należy wykorzystywać profesjonalne waporyzatory medyczne –  urządzenia, które spełniają wymogi związane z waporyzacją leczniczą. Warto zwrócić uwagę na: możliwość precyzyjnej kontroli temperatury, wydajność, obecność komory ceramicznej, szybkość ładowania i trwałość baterii oraz czas nagrzewania. Bardzo ważne jest aby waporyzator był wykonany z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur i łatwy w obsłudze. Zaletą może być również możliwość przenoszenia i rozmiar.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij