Piłki i rollery do masażu z kolcami, wypustkami i inne

24 produkty info
Podsumowanie
24 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Rollery i piłki do masażu

Rollery i piłki do masażu

Odpowiednia regeneracja jest bardzo ważną częścią udanego treningu. Rozciąganie lub masaż po treningu siłowym pomagają uniknąć kontuzji, przetrenowania i zakwasów. W tym procesie przydatne okazują się rollery, wałki i piłki do masażu wykorzystywane także w celach rehabilitacyjnych. To bardzo proste, funkcjonalne przyrządy przeznaczone do stosowania domowego oraz profesjonalnego.

Rollery, wałki i piłki do masażu – właściwości i zastosowanie

Rollery, wałki i piłki do masażu dostępne w ofercie DOZ.pl to przyrządy o różnych kształtach i rozmiarach przeznaczone przede wszystkim do rozluźniania mięśni oraz wybranych punktów spustowych. Są stosowane przez fizjoterapeutów, ale mogą być używane także do automasażu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Wywierają na masowaną okolicę ucisk, który pomaga stymulować krążenie i „rozbijać” mięśnie, na przykład po intensywnym treningu siłowym. Dzięki temu pomagają redukować napięcie i ból oraz przyspieszać regenerację po wysiłku. Mogą być wykorzystywane również do masażu relaksacyjnego. Nadają się praktycznie do każdej partii ciała.

Przyrządy do masażu – jakie wybrać?

Akcesoria do masażu różnią się przede wszystkim budową. Mogą mieć zróżnicowany kształt i powierzchnię. Wałek znany również jako roller do masażu najlepiej nadaje się do większych partii ciała, takich jak pośladki, uda czy plecy. Piłka do masażu jest natomiast przeznaczona do bardziej precyzyjnego użytkowania – np. na stopach, dłoniach, barkach i bolesnych lub wymagających rozluźnienia punktach na całym ciele.

Rollery do masażu – gładkie i z wypustkami

Piłkę lub wałek do masażu należy również dobrać z uwagi na intensywność oddziaływania na tkanki. Dla początkujących użytkowników zazwyczaj przeznaczone są przyrządy o gładkiej powierzchni. Dostępne są elementy pokryte zarówno miękką pianką, jak i nieco twardszym tworzywem. Roller lub piłeczka z kolcami albo wypustkami zapewniają intensywniejszy ucisk, który jest mocniej odczuwalny. Pozwala to osiągać szybsze i wyraźniejsze rezultaty, ale należy brać pod uwagę, że doznania przy takim masażu mogą być dla niektórych zbyt intensywne. W ofercie DOZ.pl znajdziesz akcesoria umożliwiające zarówno delikatne oddziaływanie na mięśnie, jak i sprzęt z wypustkami do mocniejszego masażu. Dla niezdecydowanych lub osób o zróżnicowanych potrzebach przygotowaliśmy rolki do masażu 2 w 1 lub nawet 3 w 1, które mogą być używane na różne sposoby.

Wałek do rolowania – jakie wymiary?

Przyrządy do masażu różnią się także wymiarami. Standardowy wałek do rolowania ma średnicę ok. 15 cm. Może mieć długość 3050 cm, co pozwala na jednoczesne oddziaływanie na duże partie ciała. W naszym asortymencie znajdują się jednak także rollery o niewielkiej średnicy do precyzyjnego masażu wybranych partii ciała. Najczęściej mają one ruchome elementy ułatwiające użytkowanie. Piłeczki do rolowania także mają zróżnicowane wymiary, co ułatwia wykonanie efektywnego masażu wybranej partii ciała. Są dostępne pojedynczo oraz w zestawach.

Piłki i wałki do masażu – oferta DOZ.pl

W naszej ofercie dostępne są piłki i rollery do masażu przeznaczone zarówno dla wyczynowych sportowców, jak i każdego, kto poszukuje ukojenia po treningu czy też ulgi w bólu. Proponujemy sprzęt sportowy i fizjoterapeutyczny renomowanych marek pozwalający na przeprowadzenie zarówno łagodnego, jak i intensywnego masażu. To sprzęt, który może być użytkowany jako wyposażenie gabinetu fizjoterapii czy klubu fitness, a także w domu.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij