Tabletki i preparaty na spalanie tkanki tłuszczowej

55 produktów info
Podsumowanie
55 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Spalacze tłuszczu

Tabletki i preparaty na spalanie tkanki tłuszczowej  

Nadmiar tkanki tłuszczowej to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia. Niestety utrata zbędnych kilogramów nie zawsze przychodzi łatwo, nawet mimo zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych. W takiej sytuacji wsparciem mogą się okazać suplementy – tzw. spalacze tłuszczu, które zawierają substancje wspomagające prawidłowe działanie układu trawiennego. To środki przeznaczone dla osób na diecie odchudzającej i trenujących, które chcą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej.

Czym się charakteryzują spalacze tłuszczu?

Tzw. spalacze tłuszczu to suplementy, w składzie których są substancje wspomagające przede wszystkim prawidłowy metabolizm i pomagające regulować procesy syntezy kwasów tłuszczowych. W ofercie DOZ.pl znajduje się szeroki wybór preparatów tego typu, które różnią się składem oraz właściwościami. Najlepsze spalacze tłuszczu pomagają inicjować w organizmie co najmniej jeden z poniższych procesów:

  • termogenezę polegającą na podwyższeniu temperatury ciała, co prowadzi do zwiększenia zużycia energii przez organizm,
  • lipolizę polegającą na uwolnieniu kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych, a tym samym umożliwieniu pobierania energii z zapasów tkanki tłuszczowej,
  • oksydację tłuszczów polegającą na pobudzaniu mitochondriów oraz procesu spalania kwasów tłuszczowych znajdujących się w krwiobiegu.

Dostępne są najczęściej w formie wygodnych w przyjmowaniu kapsułek lub tabletek. Bywają również dostępne w formie płynnej i sproszkowanej oraz mieszanek ziołowych (herbatek) do zaparzania.

Tabletki na spalanie tłuszczu z L-karnityną

L-karnityna to organiczny związek chemiczny syntetyzowany z dwóch aminokwasów – lizyny i metioniny – w wątrobie, nerkach i mózgu człowieka. Pełni on ważne funkcje w procesach metabolicznych związanych lipidami (tłuszczami). Bierze udział w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie są przetwarzane w energię potrzebną do funkcjonowania komórek. Pomaga także regulować poziom krótko- i średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych oraz cholesterolu.

L-karnityna może być dostarczana do organizmu wraz z pożywieniem, ale jest również popularnym składnikiem tabletek na spalanie tłuszczu. Stosowana samodzielnie lub w towarzystwie innych substancji o podobnych właściwościach wspiera procesy odpowiadające za spalanie tłuszczu.

Spalacze tłuszczu z kapsaicyną  

Proces spalania tłuszczu zależy od wielu czynników. Jest przyspieszony między innymi wtedy, gdy temperatura ciała jest podwyższona. Organizm zużywa bowiem wówczas więcej energii, którą pozyskuje z zapasów tłuszczów. Kapsaicyna to substancja odpowiadająca za pikantny (ostry) smak obecna np. w papryczkach chili. Oddziałuje na receptory bólowe, stymulując produkcję adrenaliny oraz aktywuje receptory odpowiedzialne za odczuwanie ciepła. Dzięki temu pomaga podnosić temperaturę ciała, a tym samym wspiera procesy metaboliczne i spalanie tłuszczu. Ponadto pomaga regulować apetyt.

Kapsaicynę, pozyskiwaną najczęściej z pieprzu kajeńskiego, można bardzo często znaleźć w tabletkach na spalanie tłuszczu. Może być łączona z innymi substancjami o właściwościach termogenicznych, takimi jak kofeina, a także z L-karnityną i składnikami pobudzającymi jej produkcję oraz rozmaitymi wyciągami roślinnymi.

Spalanie tłuszczu – substancje roślinne

W preparatach mających wspomagać spalanie tłuszczu często znajdują się składniki roślinne będące źródłem kapsaicyny, kofeiny, antyoksydantów, polifenoli, chromu i innych substancji przydatnych w procesie odchudzania. Są to miedzy innymi wyciągi z pieprzu kajeńskiego, papryczki chili, kawy, zielonej lub czerwonej herbaty, guarany, żeń-szenia czy gorzkiej pomarańczy. Zawierają one lub wspomagają wytwarzanie substancji pomagających regulować przemianę materii, a w szczególności spalanie tłuszczów.

Czy tabletki na spalanie tłuszczu są bezpieczne?

Dopuszczone do sprzedaży spalacze tłuszczu zawierają wyłącznie składniki uważane za bezpieczne. Należy jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych środków ostrożności przy ich stosowaniu. Należy zawsze stosować się do zaleceń producenta i nigdy nie przyjmować ilości produktu przekraczających wskazania zawarte na ulotce. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów wskazane jest natychmiastowe zaprzestanie przyjmowania preparatu.

Szczególną ostrożność, zwłaszcza przy stosowaniu preparatów zawierających kofeinę, powinny zachować osoby cierpiące na choroby układu sercowo-naczyniowego. Natomiast z przyjmowaniem preparatów pobudzających termogenezę powinny uważać osoby chore na cukrzycę, ponieważ mogą one wpływać na gospodarkę glukozową i insulinową.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij