Nici dentystyczne: pęczniejące, czarne, z woskiem, fluorem lub chlorheksydyną

30 produktów info
Podsumowanie
30 produktów info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Nici dentystyczne

Nić dentystyczna to produkt, który jest bardzo istotny w codziennym utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Szczotkowanie zębów nie zawsze pozwala na pozbycie się 100% resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Jeśli pozostałości pokarmu tam pozostaną, może dojść do rozwoju bakterii, a w rezultacie – do pojawienia się próchnicy lub problemów z dziąsłami. Efektem stosowania nici dentystycznej jest mechaniczne usunięcie takich zanieczyszczeń. Dlatego warto mieć ją zawsze pod ręką.

Nici dentystyczne – rodzaje

Zasada działania wszystkich nici dentystycznych jest podobna. Jednak istnieje ich wiele rodzajów, różniących się właściwościami. 

Nić dentystyczna: woskowana czy nie?

Nici dentystyczne dzielą się na niewoskowane i woskowane. Nić dentystyczna niewoskowana powstaje z włókien nylonowych i łatwo dociera do przestrzeni międzyzębowych. Jest jednak podatna na strzępienie i łamanie. Nić dentystyczna woskowana jest pokryta dodatkową warstwą wosku, która wzmacnia jej strukturę i ogranicza podatność na rozrywanie się. Może jednak stwarzać problemy z dotarciem między ciasno ułożone zęby.

Nić dentystyczna na patyczku czy taśma?

Nić dentystyczna na patyku (trzymadełku) to produkt jednorazowy. Każdy patyczek po użyciu należy wyrzucić do kosza. Ta konstrukcja sprawia, że nitkowanie zębów bywa wygodniejsze i bardziej higieniczne – można precyzyjniej dotrzeć do „zakamarków” między zębami, bez wkładania palców do jamy ustnej. Będzie też wygodniejsza dla rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom wynitkować zęby.

Natomiast nić dentystyczna – taśma jest bardziej ekonomiczna i wystarcza na dłużej. Można też regulować długość nitki potrzebnej do wykonania zabiegu.

Nić dentystyczna z fluorem czy bez?

Nici dentystyczne mogą być dodatkowo nasączone preparatem ze składnikami wspierającymi walkę z próchnicą. Dostępna jest m.in. nić dentystyczna z fluorem – wspomaga on hamowanie rozwoju bakterii odpowiedzialnych za powstawanie ubytków w uzębieniu. Może być dobrym wyborem dla osób, którym zależy na dodatkowej profilaktyce przeciwpróchniczej.

Jakie są inne rodzaje nici dentystycznych?

Opisane powyżej rodzaje akcesoriów do nitkowania zębów to nie wszystko. Można także znaleźć nici dentystyczne z węglem, który ma wspomagać wybielanie szkliwa. Nazywa się je też czarnymi nićmi dentystycznymi.

Dostępne są również specjalne nici dentystyczne do aparatów ortodontycznych oraz mostów. Nici są już pocięte na kawałki, które składają się zazwyczaj z trzech części: usztywnionego końca, miękkiej/ puszystej części oraz standardowej nici. Pozwala to łatwiej wprowadzić nić pod most czy aparat, a jednocześnie precyzyjnie pozbyć się resztek jedzenia.

Jaką wybrać nić dentystyczną? Wiele zależy od indywidualnych potrzeb oraz sposobu użycia tego akcesorium. Warto jednak sięgać po nią każdego dnia – w trosce o zdrowie swoich zębów oraz dziąseł.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij