Podkłady higieniczne, podkłady medyczne

43 produkty info
Podsumowanie
43 produkty info

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Podkłady higieniczne

Podkład higieniczny i podkład medyczny to produkty, które stanowią znakomite zabezpieczenie dla materaców i pościeli zarówno w przypadku opieki nad niemowlętami, osobami starszymi wymagającymi szczególnej opieki, jak i dla kobiet w czasie połogu. To również przydatne zabezpieczenie kozetek do badań lub foteli ginekologicznych w gabinetach lekarskich. Jeśli szukasz higienicznych podkładów chłonnych, ginekologicznych lub takich przeznaczonych do przewijania, sprawdź, co oferujemy w tej kategorii.

Podkład higieniczny – co to jest i do czego służy?

Podkład higieniczny to chłonny wyrób medyczny, który pomaga chronić na przykład pościel, łóżko, wózki inwalidzkie czy kozetki lekarskie przed zabrudzeniem moczem i/lub kałem. Używa się ich zatem nie tylko  w domu, ale także w placówkach opieki medycznej. Są przydatne zwłaszcza w pielęgnacji osób obłożnie chorych (np. podczas mycia), pacjentów zmagających się z inkontynencją moczową i/lub kałową, a także dzieci, które trzeba przewinąć i tych, które nie budzą się jeszcze, by skorzystać z toalety. Sprawdzają się także w położnictwie jako podkład poporodowy na łóżko.

W asortymencie DOZ.pl znajdziesz produkty chłonne, takie jak:

  • podkłady higieniczne dla dorosłych,
  • podkłady do przewijania niemowląt,
  • podkłady poporodowe (ginekologiczne).

Podkłady higieniczne występują w różnych rozmiarach, np. 90 cm x 60 cm lub 40 cm x 60 cm. Mają również różny poziom chłonności, dzięki czemu bez problemu można dobrać ten najbardziej odpowiedni i pasujący do zabezpieczanej powierzchni. Warto ich używać nawet wówczas, gdy stosowane są inne wyroby chłonne. Dostępne w ofercie produkty składają się z kilku warstw:

  • warstwy wierzchniej – pomaga odprowadzać płyn do wnętrza podkładu,
  • warstwy chłonnej z superabsorbentem – wspomaga zatrzymanie wilgoci i neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu,
  • warstwy zewnętrznej – nieprzemakalna, oddychająca i antypoślizgowa folia wspierająca ochronę przed przesuwaniem się produktu i przeciekaniem.

Podkłady do przewijania

Produkty te są także podkładami higienicznymi, które stosuje się w czasie odpieluchowania dziecka lub podczas przewijania niemowląt w różnych miejscach –- na kanapie, na łóżku, na spacerze czy w podróży, np. w aucie. Niektóre z nich posiadają samoprzylepne paski, które pomagają zapobiegać przemieszczaniu się podkładu razem z ruchami malucha.

Podobnym wyrobem do podkładu higienicznego jest dostępna w tej kategorii różnokolorowa pielucho-cerata. Jej wierzchnią warstwę stanowi chłonna flanela, a dolną właśnie ceratka.

Dla osób, które dbają o środowisko i nie chcą korzystać z podkładów jednorazowych, stworzono specjalne wielorazowe maty do przewijania, które można umyć i wykorzystać ponownie. Składają się one z gąbki o grubości 2 mm i dwóch warstw zabezpieczającej folii EVA.

Podkłady ginekologiczne i poporodowe

Tego rodzaju podkłady są wysoko chłonnym wyrobem medycznym, który może być mocowany do bielizny poporodowej przy pomocy samoprzylepnego paska lub stosowany z majtkami siatkowymi. Charakteryzują się anatomicznym kształtem i nie przywierają do skóry. Wyglądem przypominają podpaski, jednak są zdecydowanie większe.

W zależności od producenta, w swoim wnętrzu mogą mieć wbudowane:

  • żelujący wkład, który pomaga absorbować wszelkie płyny pojawiające się w czasie połogu,
  • matę celulozową, owiniętą bibułką higieniczną lub delikatną włókniną.

Podkłady te doskonale sprawdzają się nie tylko po porodzie, ale także po różnego rodzaju zabiegach ginekologicznych. W naszym asortymencie znajdziesz również podkład poporodowy w większym rozmiarze i o jeszcze lepszej chłonności, przeznaczony do stosowania podczas snu.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij