Sprawdzone informacje na temat zdrowia intymnego i seksu

Zadbaj o zdrowie intymne z rzetelnymi poradami i wskazówkami przygotowanymi przez naszych specjalistów. Dowiedz się, jak wygląda leczenie najczęstszych dolegliwości okolic intymnych oraz co robić, aby im zapobiegać. W czytelni DOZ.pl znajdziesz sprawdzone informacje na temat zdrowia i seksu.

Seks – porady i odpowiedzi na trudne pytania

Seks i sfera intymna, choć niewątpliwie są istotnymi elementami w każdej relacji międzyludzkiej, to często stanowią temat tabu. Brak rozmowy o seksie oraz unikanie zalecanej diagnostyki powodują, że stosunek seksualny przestaje być atrakcyjny i może on powodować również uczucie fizycznego dyskomfortu (np. powstałego w wyniku nieleczonej infekcji lub urazu narządu rozrodczego). Tylko wzajemne zrozumienie między partnerami oraz odpowiednia dbałość o zdrowie intymne każdego z nich służą temu, aby powiedzenie „seks to zdrowie” niosło ze sobą sporo prawdy. Dlatego w przygotowanych artykułach i poradach z zakresu zdrowia i seksu na DOZ.pl znajdziesz informacje zarówno na temat leczenia problemów intymnych, jak i poznasz sposoby na podniesienie jakości życia seksualnego. Chcesz wiedzieć, jaki lubrykant wybrać lub jak zwiększyć libido, dobrze trafiłeś – sprawdź wskazówki od naszych ekspertów.

Seks a zaburzenia seksualne i choroby intymne

W tej kategorii znajdują się również porady na temat zaburzeń seksualnych oraz chorób intymnych. To kwestie, które znacznie obniżają jakość współżycia, zmniejszają satysfakcję ze stosunku oraz nierzadko powodują nieprzyjemne objawy, jak pieczenie czy świąd okolic intymnych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Problemy z erekcją, suchość pochwy czy kandydoza narządów rodnych to jedne z najczęstszych problemów, jakich doświadczają osoby współżyjące. Jednak szybka reakcja i właściwe leczenie mogą sprawić, że dolegliwości znikną, a partnerzy znów będą odczuwać pełną przyjemność z seksu.

Dlatego, jeśli szukasz informacji, co stosować bez recepty na infekcje intymne dla kobiet i mężczyzn, sprawdź porady przygotowane przez naszych ekspertów. Pamiętaj: gdy zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy lub obawiasz się, że cierpisz na zaburzenia seksualne – nie zwlekaj, skontaktuj się z lekarzem.

Bezpieczny seks  

Wiedza o seksie jest niezwykle ważna i obejmuje także informacje o budowie anatomicznej narządów rozrodczych, miesiączce, PMS, menopauzie, metodach antykoncepcji oraz o tym, jak uprawiać seks bezpiecznie, co jest związane ze skuteczną ochroną przed chorobami wenerycznymi (przenoszonymi drogą płciową).

Treści z zakresu zdrowia intymnego zostały przygotowane dla różnych grup odbiorców, w tym także dla młodych pacjentów, którzy mogą dowiedzieć się m.in. jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa oraz jak mogą przygotować się do „pierwszego razu”. Jednym z ważniejszych tematów, jakie możesz znaleźć w tej kategorii, jest temat antykoncepcji. Nasi specjaliści przygotowali m.in. artykuł o tym, czym jest antykoncepcja bez recepty i kiedy oraz jak ją stosować.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij