×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Placówki onkologiczne pod lupą pacjenta

ONKOMAPA – internetowy przewodnik po przyjaznych ośrodkach onkologicznych w Polsce, prezentuje wyniki projektu, mającego wyłonić najlepszą placówkę onkologiczną.

W ciągu 7 miesięcy portal Onkomapa odwiedziło blisko 78 tys. osób. Pacjenci oraz ich rodziny mogli ocenić 40 placówek onkologicznych oraz pracujący w nich personel. Użytkownicy służby zdrowia w Polsce po raz pierwszy zyskali szansę oceny lecznictwa w niezwykle wszechstronny sposób. Pacjenci w skali 1-5 oceniali czynniki składające się na sam proces leczenia, sprawowaną opiekę i jej organizację, ale także wyposażenie ośrodków i przestrzeganie praw pacjenta. 

Najlepszym ośrodkiem onkologicznym okazał się Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, z wynikiem 4,8, natomiast najbardziej przyjaznym pacjentom onkologicznym lekarzem jest dr n. med. Krzysztof Adamowicz z Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku, który uzyskał maksymalną liczbę punktów.

W czołówce znalazły się także Klinika Onkologii, Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie, Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu i Zamojski Szpital Niepubliczny.

Najniżej ocenianym ośrodkiem okazało się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Inne ośrodki z najgorszą notą to Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Oddział Onkologii Klinicznej Szpital Specjalistyczny im L. Rydygiera w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie - Katedra Okulistyki, Klinika Okulistyki i Onkologii Okulistycznej, Katedra i Klinika Hematologii, COI w Gliwicach, Gdyńskie Centrum Onkologii w Szpitalu Morskim.


Podziel się: