Sposób na niejadka? Nie mówić mu, że coś jest zdrowe

Chcesz, aby Twoje dziecko z zapałem pałaszowało warzywa? Podkreślaj smak spożywanych produktów, a nie fakt, że coś jest dobre dla jego organizmu. Maluch uzna bowiem, że to, co zdrowe jest zarazem niesmaczne i mniej zje.

O nieskuteczności przekazu podkreślającego walory zdrowotne posiłku przekonali się amerykańscy naukowcy poddając obserwacji dzieci między 3 a 5 r.ż. Maluchom czytano historyjkę o dziewczynce zjadającej raz krakersa, a innym razem marchewkę. W niektórych opowieściach mówiono o korzystnym wpływie jedzenia na bohaterkę – sprawiało, że była silniejsza lub szybciej uczyła się liczyć.

Po czytance dzieci mogły wybrać przekąskę z opowieści. Okazało się, że maluchy jadły więcej zdrowych produktów, gdy nie słyszały nic o mocnych kościach czy funkcjonowaniu mózgu.


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus