Sztuczne oczy ułatwiają życie

W przeciwieństwie do okularów soczewki dostosowują się do powierzchni oka, dzięki czemu zapewniają pełne pole widzenia. Amerykańscy i brytyjscy astygmatycy docenili już specjalistyczne soczewki. A Polacy?

Z przeprowadzonych badań wynika, że jedynie 8 proc. wśród pacjentów cierpiących na astygmatyzm ma postawioną diagnozę.

Po „sztuczne oczy” sięga dziś zaledwie 2 proc. pacjentów z wadami wzroku. Dlaczego zatem większość wybiera okulary? Kiedyś cena była główną barierą w użytkowaniu soczewek. Dziś to wydatek rzędu stu złotych miesięcznie.

Ostatnio na polskim rynku pojawił się nowy rodzaj soczewek – dla osób potrzebujących okularów do czytania i do dali. Ich cena jest sporo sporo wyższa od standardowych soczewek.

Najtaniej można zaopatrzyć się w nie przez internet. Jednak nie warto tego robić bez wcześniejszej konsultacji u okulisty. Bywają przypadki, że przez źle dobrane soczewki traci się nie tylko pieniądze, ale i wzrok.


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus