×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Pielęgnacja włosów osłabionych — domowe sposoby

Masz słabe włosy, ze skłonnością do wypadania? Męczą Cię rozdwajające się końcówki? Przedstawiamy kilka babcinych sposobów na ich regenerację.

  • Mycie włosów

Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych jest mycie włosów. Należy pamiętać, aby myć włosy w ciepłej, nie gorącej wodzie, ponieważ zbyt wysoka temperatura wody może się przyczynić do ich częstszego przetłuszczania.

  • Szczotkowanie włosów

Równie istotne, zwłaszcza w przypadku długich włosów jest ich codzienne szczotkowanie. Najlepsza będzie szczotka z włosia naturalnego lub rzadki grzebień. Szczotka nie tylko usuwa z włosów zanieczyszczenia, ale również dokładnie rozprowadza sebum na całej długości włosa.

Nie zapominajmy, że na kondycję naszych włosów ma wpływ również nasze odżywianie. Wygląd włosów jest niejako odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia.

Domowe sposoby pielęgnacji włosów

  • Maseczka z żółtka i piwa — polecana do włosów delikatnych, z tendencją do wypadania

Przygotowanie: Mieszamy ze sobą 2 żółtka z 2 łyżkami piwa (w przypadku długich włosów 3 żółtka z 3 łyżkami piwa). Po wymieszaniu maskę nakładamy na włosy i owijamy folią (idealnie sprawdzi się foliowa reklamówka) i ręcznikiem. Trzymamy ok. 30 minut. Po upływie tego czasu należy dokładnie umyć włosy szamponem.

  • Kompres z oliwy z oliwek — polecany dla włosów suchych

Przygotowanie: Oliwę należy podgrzać, a następnie wmasować w skórę głowy i we włosy. I tu również należy owinąć głowę foliowym woreczkiem i ręcznikiem. Po upływie ok. 30 minut głowę należy umyć szamponem, najlepiej dwukrotnie.

  • Płukanka z octu i cytryny —  zalecana szczególnie do włosów matowych i pozbawionych blasku

Przygotowanie: Należy zmieszać ze sobą pół litra letniej wody, sok z połówki cytryny i łyżkę octu winnego. Tak przyrządzoną płukanką nacieramy wilgotne już włosy.

Uwaga: Aby pozbyć się intensywnego zapachu octu, włosy najlepiej umyć dwa razy!


Podziel się: