×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Weekend pełen atrakcji z łódzkim maratonem

Przed nami weekend pełen emocji z DOZ Maratonem Łódź z PZU! Dziesięć miesięcy przygotowań i doczekaliśmy finału kolejnej, szóstej już edycji tej wyjątkowej imprezy biegowej. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, by nadchodzący weekend maratonowy był niezapomniany zarówno dla biegaczy, jak i kibiców oraz mieszkańców Łodzi.

W niedzielę już po raz szósty odbędzie się DOZ Maraton Łódź z PZU, który, podobnie jak w poprzednich latach, będzie wyjątkowy i dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Cała impreza startuje w piątek, o godzinie 12:00 wraz z rozpoczęciem Expo Run&Fun i potrwa do niedzieli, 17 kwietnia.

Maratonowy weekend to nie tylko bieganie

W sobotę, na Stadionie Miejskim odbędzie się happeningowy Bieg Śniadaniowy, a następnie wydarzenie sportowe dla najmłodszych, czyli Omegamed Kids Run. Również w sobotę, punktualnie o 10:00 rozpocznie się DOZ Piknik Dbam o Zdrowie - impreza towarzysząca, podczas której będziemy mieli okazję m.in. skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, spróbować swoich sił na warsztatach tanecznych prowadzonych przez aktorkę i tancerkę – Agnieszkę Kaczorowską lub spotkać się z mistrzami łódzkiego sportu – Arturem Partyką czy Zbigniewem Bródką.  Atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych. Czekać będą na nich dmuchańce, zjeżdżalnie, a także animatorzy. Ostatniego dnia zawodnicy wystartują na dystansach 42 km 195 km oraz 10 km.

Wyjątkowy maraton

Jak podkreśla Michał Drelich, dyrektor imprezy – łódzki maraton to wydarzenie wyjątkowe pod wieloma względami. W tegorocznej edycji wystartuje rekordowa liczba zawodników z różnych stron świata. Ponad 2 tys. maratończyków (najwięcej w historii), ponad 3 tys. uczestników biegu towarzyszącego, a także dzieci i młodzież. Po raz kolejny mamy także certyfikat IAAF, którym może pochwalić się zaledwie kilkanaście biegów na całym świecie. Ponadto po raz drugi z rzędu DOZ Maraton Łódź z PZU będzie oficjalnymi mistrzostwami Polski na królewskim dystansie.

DOZ Maraton Łódź z PZU oraz imprezy towarzyszące odbędą się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku. Rejestracja online jest już zamknięta, niemniej osoby, które chciałyby wystartować mogą się jeszcze zapisać w biurze zawodów w Atlas Arenie w piątek oraz sobotę.

Dokładny program DOZ Maratonu Łódź z PZU dostępny jest na oficjalnej stronie imprezy. Również na stronie będzie można zobaczyć transmisję online z maratonu.


Podziel się: