×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Osiągnięcia rządu w dziedzinie ochrony zdrowia

Ustawa o in vitro, wprowadzenie pakietów kolejkowego i onkologicznego, a także zmiany w menu sklepików szkolnych. Między innymi takie punkty znalazły się w podsumowaniu roku pracy rządu Ewy Kopacz w dziedzinie ochrony zdrowia.

Podczas konferencji premier zapewniała, że zdrowie Polaków powinno być  priorytetem rządzących, którzy muszą intensyfikować swoje wysiłki na tym polu. Na własnym przykładzie przedstawiła efekty działań swojego rządu w tej sferze.

Poza wprowadzeniem ustawy o in vitro, gwarantującej dofinansowanie do zabiegów, na liście osiągnięć znalazło się również wprowadzenie pakietu onkologicznego (który wciąż spotyka się z krytyką) oraz przepisów dotyczących jadłospisu w sklepikach szkolnych, dzięki którym w szkole nie można już kupić między innymi słodyczy, śmieciowego jedzenia i gazowanych napojów.

Ewa Kopacz wymieniła także zwiększenie puli miejsc rezydenckich dla młodych lekarzy w 2015 roku, dzięki czemu wszyscy absolwenci kierunków medycznych będą mogli robić specjalizacje w ramach rezydentur. Kolejnym sukcesem premier jest także przeprowadzenie ustawy o ochronie zdrowia, która ma uregulować między innymi wydawanie środków na opiekę zdrowotną i jej standardy.

Do grona sukcesów szefowa rządu zaliczyła również zwiększenie dostępności znieczulenia przy porodzie, które wcześniej nie było gwarantowane każdej kobiecie. Teraz, dzięki zwiększeniu środków na to świadczenie, na znieczulenie liczyć może każda kobieta.

Najnowszym dodatkiem do rządowej listy sukcesów, choć owianym sporą dozą kontrowersji, są podwyżki płac dla pielęgniarek, których pensje, zgodnie z najnowszymi ustaleniami, mają wzrosnąć o 1600 zł w ciągu czterech najbliższych lat.

Źródło: Rynekzdrowia.pl


Podziel się: