×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Lato – pora na skuteczne odchudzanie

Ciepłe miesiące skłaniają nas do zmian dotyczących odżywiania, mamy więcej czasu dla siebie, poza tym letnie ubrania motywują do odchudzania. Dlaczego dieta w tym czasie jest najskuteczniejsza? Dowiedz się i działaj! Pozbądź się zbędnych kilogramów, podpowiadamy od czego warto rozpocząć wakacyjne odchudzanie.

Latem w naszych organizmach w naturalny sposób wzrasta metabolizm. Przestajemy magazynować i oszczędzać tkankę tłuszczową, więc jest to najlepszy czas na podjęcie decyzji o odchudzaniu. Natura działa na naszą korzyść. Obfitość warzyw i niskokalorycznych owoców pozwoli urozmaicić dietę i uniknąć monotonii. Na naszą korzyść działa również wysoka temperatura otoczenia - w upał większość z nas odczuwa mniejszy apetyt. Wykoszystaj ten fakt na wakacyjne odchudzanie.

Warzywa, które możemy jeść w zasadzie bezkarnie (oprócz ziemniaków, które pływają w masełku) mogą zastąpić kasze, makarony, ryż zarówno w zupach i jako dodatek do mięsa, ryby.

Odchudzając się można jeść owoce – ale z umiarem. Niskocukrowe – truskawki, maliny, porzeczki, morele, brzoskwinie, arbuzy – do pół kg dziennie. Uważać powinniśmy na winogrona, czereśnie, banany – nie powinniśmy jeść ich więcej niż 200g dziennie.

Latem budzi się w nas naturalna chęć do aktywności fizycznej, szczególnie na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze, spacery, nordic walking, pływanie – nie tylko pobudzają metabolizm, powodują spalanie kalorii  ale także pobudzają wydzielanie endorfin w mózgu które poprawiają nastrój.


Podziel się: