×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Paulina Dąbrowska – jest potrzeba, jest masaż

Masażystka KS Odra Brzeg wyjaśnia różnice pomiędzy masażem sportowym a klasycznym.

W masażu sportowym wykorzystujemy techniki masażu klasycznego. Zasadniczą różnicą jest tzw. omijanie strefy intymnej pacjenta, co ma miejsce w masażu klasycznym.

W masażu sportowym, który często wykonuje się w trakcie meczu, chodzi o przygotowanie organizmu do podjęcia natychmiastowego wysiłku.

Ważny również w czasie masażu sportowego jest fakt, iż często wykonujemy go w bólu. Istnieje zasada, że im bardziej w trakcie masażu boli, tym prędzej wszystkie krwiaki i siniaki wyjdą na wierzch, czyli szybciej organizm sportowca się zregeneruje.

Jakie korzyści czerpią zawodniczki z masażu?

Przede wszystkim rozluźnienie i to w 100%. Dla przykładu, w okresie przygotowawczym mięśnie sportowca są bardzo napięte, występują zakwasy. Trzeba je rozmasować oraz rozbić. Ponadto masaż korzystnie wpływa na stan psychofizyczny zawodnika, przyspiesza regenerację organizmu, zapobiega i leczy kontuzje.

Kiedy wykonuje się masaże?

Zarówno przed, jak i po treningach, ma to na celu rozgrzanie mięśnia i przygotowanie go do efektywnej, szybkiej pracy oraz do wysiłku beztlenowego. Ponadto, tak jak już wcześniej wspomniałam, bardzo często podczas meczu.

Jak często zawodniczki korzystają z usług masażysty?

Przychodzą do mnie na kozetkę zawsze, gdy czują taką potrzebę.  Jest potrzeba – jest masaż.


Podziel się: