×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Chwila przyjemności! Pomysł na prezent

Świat produktów kosmetycznych to nieprzebrane źródło inspiracji i pomysłów na doskonały prezent. Może być to prezent luksusowy lub drobiazg na poprawę humoru, ważne by był dostosowany do preferencji i upodobań osoby obdarowanej. Nikt z nas nie chciałby przecież ofiarowywać prezentu który miałby się okazać nietrafionym. Co zatem wybrać i jakimi kryteriami kierować się w wyborze prezentu?

Niezmiernie istotne jest to, by wybierając prezent nie myśleć o sobie, tylko o osobie obdarowywanej. Nasz gust (w naszym przekonaniu oczywiście najlepszy) nie zawsze musi się zgadzać z czyimś gustem. Wyobraźmy sobie tę osobę, popatrzmy na nią z perspektywy. Jaki tryb życia prowadzi – czy jest aktywna, czy raczej stateczna, czy „nosi się” kolorowo czy woli stonowane barwy, czy reaguje żywiołowo i jest ekspresyjna, czy raczej pozostaje z boku i wykazuje się stoickim spokojem.

Typ osobowości to jeden z kluczowych czynników przy wyborze właściwego prezentu.

Modny prezent

Wybierając prezent niejednokrotnie kierujemy się również bieżącą modą. Od wielu już sezonów nieprzerwanie panuje moda na preparaty eko, naturalne, zarówno jeśli chodzi o skład jak i formę podania. Wybierając tego typu kosmetyk uzyskujemy duże prawdopodobieństwo satysfakcji obdarowanej osoby. Wyciągi roślinne i ziołowe, olejki eteryczne, krótkie formuły, niska zawartość parabenów, wpasowują się w tę modę idealnie. Dobrze również by kosmetyk łączył kilka funkcji. W dzisiejszym – szybkim świecie często poszukujemy również „szybkich” produktów. Niezmiernie popularne pozostają formuły dwa-, trzy- w jednym – zapewniające ekspresowy efekt. Przy wyborze prezentu radziłabym jednak pominąć tego typu produkty, bo kto powiedział że prezent ma być praktyczny?

Prezent powinien być raczej nowatorski, zaskakujący, zapewnić to, czego obdarowana osoba z jakiś przyczyn sama sobie na co dzień nie zapewnia. Połączenie pielęgnacji, komfortu użycia, aromaterapeutycznego zapachu, efektu domowego spa, to mogą być cechy idealnego kosmetycznego prezentu. Pamiętając o tym producenci kosmetyków wprowadzają co raz to nowsze rozwiązania ku poszerzaniu linii preparatów kosmetycznych o kolejne nowatorskie produkty. Dziś domowa pielęgnacja to już nie tylko krem, czy peeling do ciała. Mamy szeroką gamę olejków, świec do masażu i masażerów, które możemy stosować samodzielnie, lub jeszcze lepiej we dwoje.

Jak skomponować najlepszy prezentowy zestaw kosmetyków? 

Inspirując się modą i preferencjami obdarowywanej osoby możemy stworzyć dla niej samodzielnie zestaw kosmetyków, który pozwoli jej w domowym zaciszu uzyskać swoje prywatne studio spa. Kosmetyki na bazie niezmiennie modnych – olejku arganowego, czy kwasu hialuronowego okażą się odpowiednie dla osób w każdym wieku, ceniących sobie jakość i komfort użycia.

Możemy łączyć kosmetyki w dowolne zestawy, które posiadają np. ten sam zapach albo składnik wiodący – żel, peeling, balsam o tym samym zapachu użyte w połączeniu, utrwalą ten zapach na skórze i pozwolą się nim cieszyć przez długie godziny dnia. A pościel skropiona wonnym olejkiem nie tylko zapewni miłe doznania, ale także spokojny sen.

Nie bójmy się eksperymentować przy wyborze prezentu. Podarujmy to, czego obdarowana osoba być może nie kupiłaby sobie sama (bo może lepiej wybrałaby „szybki” produkt). Podarujmy odrobinę luksusu, pomóżmy stworzyć atmosferę domowego spa, holistycznego połączenia pielęgnacji, zapachu i ciepła dla osoby o której ciepło myślimy…


Podziel się: