×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Teatr dla pacjentów - „Studio Live” w szpitalach

Pacjenci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym mieli okazję, jako pierwsi oglądać transmisję spektaklu „Jak zostałam wiedźmą” w wykonaniu Teatru Studio. Było to pierwsze przedstawienie z cyklu „Studio Live”, w ramach, którego pacjenci szpitali dziecięcych i więźniowie, będą mogli oglądać spektakle, spotkać się z twórcami i aktorami oraz uczestniczyć w warsztatach.

Pracownicy Teatru Studio zainspirowali się nowojorską Metropolitan Opera, która w organizowała transmisje swoich spektakli w szpitalach ramach cyklu „Met Life”. Twórcy „Studio Life” chcą dotrzeć z ofertą kulturalną do osób, które z powodu swojego stanu zdrowia, wieku czy statusu społecznego mają ograniczony dostęp do kultury. Planują oni w przyszłości rozszerzyć transmitowanie wydarzeń kulturalnych także na domy opieki oraz powiększyć ofertę wydarzeń towarzyszących tym wydarzeniom.

Projekt zakłada transmitowanie spektaklu „Jak zostałam wiedźmą” cztery razy w różnych placówkach oraz towarzyszące im warsztaty i spotkania z twórcami oraz animatorami. Celem projektu jest przełamywanie barier oraz zmniejszenie odosobnienia, z którym często borykają się pacjenci szpitali, więźniowie czy podopieczni domów opieki. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Źródło: PAP/rynekzdrowia.pl


Podziel się: